Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a "relatív perifériás...

Mi az a "relatív perifériás lymphocytosis"?

Figyelt kérdés

Férjem vérmintáját flow cytometriás vizsgálatra küldték a következő vizsgálati indokkal: "egyéb lymphoid leukaemis"!

Akkor most arra gyanakszanak hogy leukémiás?

És a ez a "relatív perifériás lymphocytosis" ez valamilyen leukémia? Vagy ha nem akkor mi?

(Az orvosok eddig még csak meg sem mondták hogy mire gyanakszanak, csak küldték vérvételről-vérvételre!)

Nagyon aggódom, mert 13 hetes várandós vagyok és van már egy 19 hónapos kisfiunk is! Félek hogy valami baj lesz! Köszönöm a válaszokat!!!


2009. júl. 22. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne látni a konkrét eredményeket. Mindenesetre az hogy relatív perifériás lymphocytosis még nem jelent leukémiát. Azt jelenti hogy a vérben (ezért perifériás, nem a csontvelő, hanem a vér a minta) megnőtt a lymphocyta típusú fehérvérsejtek aránya a többihez képest (ezért relatív). Ez lehet leukémia miatt de sokkal gyakrabban valamilyen krónikus gyulladás áll a háttérben. Ezt akarják eldönteni flowcytometriával gondolom. Csontvelőt vizsgálták? Szerintem az még nagyon fontos lenne. Remélem minden rendben lesz veletek!
2009. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ, én is remélem minden rendben lesz!

Először vérvételnél derült ki hogy nagyon alacsony a neutrofil szám, ezért csinálták (több sima vérvétel után) a cytometriás vizsgálatot.

Ennek a következő lett az eredménye:


Mikroszkópos leírás:

"A kenetet áttekintve segmentált granulocytak mellett egy-egy eosinophil mutatkozik, emellett néhány monocyta illetve kislymphoid elemek vannak jelen. Jelentősebb balratoltság, ill. blastszaporulat nem azonosítható.

A natív minta FCM vizsgálata kapcsán 46%-nyi myeloid elem mellett 13% monocyta, ill. 37% lymphocyta mutatkozik, melyek 70%-a CD3 positiv T-sejt, a CD4/CD8 arány 48/25."


Diagnózisok:

"Malignitás nem igazolható. Perifériás blastszaporulat nem igazolható. Relatív perifériás lymphocytosis."


Csontvelő mintát még nem vettek.

Akkor ez lehet a következő lépés?

Kérlek segítsetek!!!

2009. júl. 22. 13:51
 3/6 A kérdező kommentje:

Panaszai is vannak:

Megduzzadt, néhol már kidudorodó nyirokcsomók; ismeretlen eredetű lila ill. piros foltok a bőrén. Emellett mindössze 50 kiló. :(

2009. júl. 22. 14:28
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és ok nélküli köhögés.
2009. júl. 22. 14:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Most néztem hogy csináltak egy mikrobiológiai vizsgálatot is, amin az áll, hogy korábbi átvészelt fertőzés igazolható; friss fertőzés nem valószínű.
2009. júl. 22. 14:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az előző vagyok. Sajnos nem tudok neked többet mondani, mint azt hogy, malignitás nem igazolható ill. perifériás blastszaporulat nem igazolható azok jó jelek, de ettől még nem lehet kizárni a leukémiát ill. lymphomát. Szerintem csontvelőbiopszia ill. nyirokcsomó szövettan kell majd. Az nem jó jel hogy ilyen sovány. Vagy eleve ilyen alkat? Nem mindegy hogy most fogyott-e le. Fontos lehet hogy van-e éjszakai izzadás, láz. Máj ill. lépmegnagyobbodás. Gondolom haematológiai centrumban vizsgálják őt. Remélem jóindulatú dolog áll a tünetek mögött. Minden jót kívánok nektek!
2009. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!