Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnénk másik babát vállaln...

Szeretnénk másik babát vállalni, mennyit kell dolgoznom ahhoz, hogy úgy kapjam a tgyás-t és gyedet mint az első babánál?

Figyelt kérdés
2008-tol vagyok munkaviszonyban.2010-ben teherbe estem eljöttem TGYÁS-ra, majd 2011 január 23-án megszületett a babám,2013 ban lesz kétéves és le is telik a gyedem, szeretnénk másik babát viszont nem tudom, hogy működik az, hogy rendesen kapjam a tgyás-t újra és a gyedet! Vissza kell mennem dolgozni? És ha igen mennyi időt kell ismét ahhoz dolgozni, hogy ugy kapjak mindent mint az első babával? Lehet kicsit butusnak tünök, de ehhez tényleg nem értek! Köszönöm válaszotokat!
2012. aug. 16. 13:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha gyed-be vagy gyes-be szülsz és élő munkaviszonyod van, jogosult leszel újra a tgyás-ra és a gyed-re is, de ilyen esetben a tgyás is maximalizálva van ugyanúgy mint a gyed, csak kicsit több, mert nem vonnak belőle valami járulékot.

Ha jól kerestél akkor érdemes visszamenned, mert ha van 180 bérezett napod (táppénz nem számít), akkor nincs maximalizálva a tgyás.

2012. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Olyan túl nagy nincs a keresetem.A minimálbér br.108e! Most 59ezer Gyedet kapok,ha nem megyek vissza akkor ugyan ennyit kapok?
2012. aug. 16. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!