Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Roba multifunkciós kiságy,...

Roba multifunkciós kiságy, két típust néztem ki, kb. melyiket meddig lehet használni?

Figyelt kérdés

Kinek mi a tapasztalata erről a márkáról?

Drágának, vagy elfogadható árnak számít amit kérnek érte?

Kb. hány hónapos korig lehet használni?


1. [link]


2. [link]


2012. aug. 20. 08:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Előre leszögezem, én nagyon szeretem a babavár termékeit. De ezek a kiságyak MOCSOK drágák...a bölcső nem sokáig jó 50x80as fekvőfelület elég hamar kicsi lesz főleg ha már forogni tud, egyet fordul és már koppan is benne a baba.

Sokak még a 60x120 as ágynál is panaszkodnak hogy nagyon mozgékonyan alvó babájuk állandóan nekifordul a kiságynak.

De mindent összevetve én a 60x120as kiságyat venném, ha e kettő között akarsz választani.

Akkor viszont nagyon drága 47 ezer ft...jó persze nem kell a legolcsóbb kiságyat venni (ikeás 8900 plusz matrac 3000-5000 ft) de azért 47 ezer ft nagyon sok.

Még a Brendonban is vannak jóval olcsóbbak (pedig elvileg az egy drága helynek számít) mi Toronto kiságyat vettünk a Brendonban (70x140es) 30 körül volt.

2012. aug. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ezért is kérdeztem, mert egyáltalán nem vagyok képbe még ezzel kapcsolatosan.

Mindenképp olyan kiságyat szeretnék ami a mi ágyunkhoz csatolható. Ezeket hirdetésbe láttam, de még nem kutakodtam tovább...

2012. aug. 20. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes még körülnézni más üzletekben is.A bölcsőt én sem ajánlom,nem lehet túl sokáig használni

Kiságyban a 70X140 ideálisabb,ha átalakítható akkor évekig lehet használni

2012. aug. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, értem. Van olyan kiságya is ennek a robának ami a szülői ágyhoz kapcsolható, a teszen is szokott fent lenni (új) de az is elég kicsi viszont jó drága...olyan 40 körül van talán. De azt hiszem abból normál ágyat nem is lehet csinálni.(tehát ha mégse jön be valamiért az együtt alvás, akkor adhatsz túl rajta, ezt csak azért mondom mert mi is elterveztük hogy együtt alszunk a babával aztán egyik gyerekemnél ez bejött szépen aludt is ő is mi is a második babánk pedig nyugtalanul aludt úgy, egyedül viszont a saját szobájában "csak" 3 óránként ébredt enni).

Ezek a levehető oldalúak sem biztos hogy jók lesznek erre a célra amit te szeretnél hogy a felnőtt ágy mellé lehessen tolni, mert lehet a legalacsonyabb fekvő felülete IS magasabban lesz mint az ágyatok szintje (tapasztalat).

Ezeknek a kiságyaknak (60x120 as de inkább a 70x140esnek) azért vehető le az egyik oldala hogy később is használható legyen amikor a gyerek már önjáró:)) Tehát hogy még 2-3 évesen gyerekágyként is használni lehessen.

Mert ugye egy 2-3 éves már jellemzően nem alszik rácsoságyban. (kimászik meg amúgy is tök nehéz ki be rakosgatni).

2012. aug. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Mindenképp lemérem majd hogy milyen magas a mi ágyunk, aztán remélem találok olyat ami passzol, erre egyébként nem is gondoltam, hogy esetleg nem lesz jó. Mindenképp ki akarom próbálni az együttalvást, még kamaszként láttam egy baba-mama újságban erről képet, azóta tervezgetem, hogy ha lesz saját gyerekem, tuti ilyen kiságyat veszek.

Olyat fogok keresni akkor, ami ha mégsem tetszik neki az együtt alvás, akkor önálló kiságyként is funkcionál. Meg akkor inkább a nagyobbat.

Az nem feltétel hogy később gyerekágynak is jó legyen, mert igaz még csak az elsőt várjuk, de hacsak egy mód van rá, "nagy" családot szeretnénk (2-3 gyerkőcöt), ezért ígyis-úgyis kell majd másik ágy.

Nézek majd valami olcsóbbat... nem is olyan egyszerű ez az ágy vásárlás mint gondoltam. Jól szét kell nézni. :)

2012. aug. 20. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!