Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a kézügyessége kb...

Akinek a kézügyessége kb egyenlő a nullával az minek tudható be? Köze van ahhoz h miként bántak velünk szüleink kiskorunkba?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy kevesebbet foglalkoztak vele, nem fejlesztették különböző játékokkal? Vagy nem értem én a kérdést...
2012. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annak,hogy valaki egyszer ezt mondta neki,és elfogadta és belenyugodott.

Nem minden a szülők hibája.És mindent meg lehet tanulni,ha akarjuk és van hozzá türelmünk.

2012. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
igen úgy értem,hogy kevesebbet foglalkoztak vele mert a szülei annak idején sokat balhéztak..
2012. aug. 21. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha nagyon agilis valaki, akkor a sz.arból is tud várat építeni (elnézést a kifejezésért). Engem sosem érdekelt pl. a főzés, a sajtos tésztánál megállt a tudomány.

jó, nem amiatt h veszekedetek anyámék, de egyszerűen nem is érdekelt, meg az első sikertelen főztöm után úgy voltam vele, h ez nekem nem fog menni, kész, nem értek hozzá...

Aztán "nagylány" lettem, koleszos, volt menza, de mi lányok a főzőkonyhába menünk néha főzni meg bohóckodni...:) Na, ott azért már szedtem össze valamit....Aztán otthon is megpróbáltam....aztán rájöttem, h nem is vagyok béna, csak nem tudtam hogy kell főzni.... Na, kicsit elkanyarodtam, de a lényeg ugyanaz: minden megtanulható, ha nem is profiszinten, de alapszinten biztos, szülői bánással , anélkül is....

2012. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem rosszabb a kézügyességem szerintem, mint másoknak. Nem tudok rajzolni, kötés horgolás se ment. S sok mindent le is ejtek, kiszórok :-).

Szerintem keveset foglalkozhattak velem, de tuti többet veszekedtek.

Jó, hogy írtál. Erre nagyon odafigyelek majd.

2012. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát itt nem a főzéssel vannak bajok ha nem a szerelgetéssekkel pl csavarozás,kábel összetekerés meg szermászok 70%-nak a nem ismerése.
2012. aug. 21. 20:05
 7/9 A kérdező kommentje:
és ez milyen hatással lesz az életre a jövőre nézve?
2012. aug. 21. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha belenyugszol,akkor suta maradsz és mindenhez szerelő kell,ha elkezdesz fúrni faragni,akkor megtanulod.

Az áramszerelést meg lehet,hogy akkor sem tanultad volna meg Apádtól,ha nem veszekszenek.

Csak akarat kérdése.Amit ezt látok,hogy nálad hnincs,mert egyszerűbb mást hibáztatni.

2012. aug. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ava87 ***** válasza:
Szerintem sok ember egyszerűen csak beletörődött, hogy rossz a kézügyessége, mert gyerekkorában ezt mondták neki. Persze vannak ügyetlen emberek, ez van, de sok olyan embert ismerek, akik ügyesek lennének, csak inkább hozzá sem nyúlnak olyan dolgokhoz, amik némi kézügyességet igényelnének. És a legtöbbjüknek épp azt mondogatták gyerekkorukban, hogy fiam, te ügyetlen vagy, nincs kézügyességed. De ugyanez áll sok embernél mondjuk az éneklésre is. Nekem pl. annyit mondogatták gyerekkoromban, hogy nincs hangom, hogy akkor sem énekelnék mások előtt, ha tüzes vassal piszkálnának.
2012. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!