Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálam maradna a gyerek?

Nálam maradna a gyerek?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák,főleg egyedülállók!

3 Hónapos a babám és sajnos eléggé megromlott a kapcsolatunk a párommal. Nem vagyunk összeházasodva,de az ő nevén van a gyerek természetesen. A kérdésem az lenne,ha szétmegyünk nálam maradna a gyerek? Pl a ház is az enyém ahol lakunk,van ugye munkám,persze most nem dolgozok,de kapok rendszeres jövedelmet ugye,úgyhogy ebben én vagyok előrébb. De van e valami esélye hogyha ő is akarná és ha nálam lenni mennyit láthatná vagy hogy van ilyenkor? El is viheti magával? Még szoptatok! Azon kívül,anyósomék mega testvéreinek meg tagadhatom hogy ne jöjjenek látogatni a gyereket? Mert nem szeretném hogy őszinte legyek egyáltalán és sokan is vannak testvérek!



2012. aug. 25. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy elvennék Tőled a gyereket. Van hol laknotok, van munkád, gondolom normálisan éltek.

Apukának láthatása lesz, és a nagyszülőknek is joguk van látni az unokát. Azt, hogy mikor, azt Ti leegyeztethetitek, vagy a bíróság határoz, akkor a két hetente hétvége az általános, és 3 éves kortól el is viheti. Plusz ugye páros ünnepek, iskolai/óvodai szünetek egy része apukát illeti stb.

2012. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy prostituált, nem vagy pszichiátriai beteg, cselekvőképes vagy, nem vagy drogfüggő, vagy hasonló, akkor szinte esélytelen, hogy egy ilyen pici gyereket ne nálad helyezzenek el. A leírásodból az derül ki, hogy rendezettek a körülményeid, szóval szerintem nincs mitől félned.

A láthatás megint egy olyan dolog, hogy amíg ilyen pici a gyerek, addig nem kötelezhetnek rá, hogy odaadd, történhet az egész a te jelenlétedben, a saját otthonotokban is.

Viszont ha anyósodat eltiltod, ő is jó eséllyel nyerhet pert láthatásért, szóval jobban jársz, ha bizonyos időközönként engeded, hogy lássa a gyereket. Meg őszintén szólva, a gyereknek is joga van ismerni a családját, legalább is a bíróságon ez az érv megállná a helyét. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy csinálj átjáróházat az otthonotokból, de teljes mértékben ne tiltsd el a babától az apa családját, mert akkor ők is simán mehetnek pereskedni. Egy ilyen per nem túl rövid, azon kívül drága is.

2012. aug. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem, valószínű nálad fogják elhelyezni, ha nem vagy zűrös (előző válaszoló felsorolta) akkor egy egyszerű dolog, anya és kész :)

ilyenkor úgy szokott lenni a láthatás, hogy anya jelenlétében, minden 2. héten pár óra vagy ahogy megállapodtok, akár minden másnap 1 óra is lehet, ez tőletek függ majd.

nem, nem tilthatod el a nagyszülőktől, nekik is joguk van hozzá, tehát ha kérnek pont olyan láthatási jogot fognak kapni mint az apuka. a testvérekkel nem tudom mi a helyzet, gondolom 1-2 havonta őket is be kell engedned.

de azt ne felejtesd el, hogy nem a gyereked válik el apától, hanem te! azért mert te nem szívlelsz valamit vagy sérelmeid vannak, a gyerekednek nem lehet rosszabb, tehát segítened kell, hogy tovább tarthassa a kapcsolatot a családjával!

2012. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
sem házam sem munkám nem volt amikor elváltam,anyuhoz költöztünk.biztos,hogy nállad marad akárhogy kapálózik nem veheti el tőled főleg hogy ennyire kicsi!a nagyszülőket nem tagadhatod meg,én egyszerűen nem vittem a gyereket (kissé alkesz volt és soha nem tette le a gyereket,azután meg én kinlódtam vele)ők meg nem mertek jönni mert azt gondolták nem fogom beengedni őket-az apuka nem viheti el 3 éves koráig nem lehet nélküled sehol,megnézheti mert joga van rá de nem viheti el!!nekünk ez volt a bíróságon!mivel nem vagytok házasok nincs meghatározva,hogy mikor láthatja ez megegyezés alapján működhet.de elvinni nem viheti még nagyon függ tőled!!
2012. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!