Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jövő hónapban jár le a Gyed,...

Jövő hónapban jár le a Gyed, ilyenkor mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kérdésem az, hogy igényelhetem ugye a Gyes-t, de e mellett kivehetem a bentlévő szabijaimat, amik összegyűltek a munkahelyemen? Persze utánna nem mennék vissza dolgozni, csak a szabikat venném ki, és ha esetleg ez alatt terhes lennék akkor táppénzre mehetnék?
2009. júl. 26. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen de addig akkor nem igényelhetsz GYESt.
2009. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2009. júl. 26. 10:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én ugy tudom gyes alatt nem lehet táppénzre menni.Menj be a tb-hez és érdekődj mindennek utánna.
2009. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kiveheted, de nem muszáj, ráér akár akkor is, ha lejárt a GYES, GYES alatt is még munkaviszonyban vagy, ha nem bontod fel. Bár nem értem miért olyan "persze", hogy nem mész vissza. Megint babát akartok, azért? Vagy nem értem pontosan.

Amúgy én is most tartok itt, októberig vagyok jogosult a GYED-re, de megy a fiam bölcsibe szeptembertől (én meg egyetemre), ezért én le is mondtam a GYED-emet, és augusztustól szabadságon vagyok (amit majd szeptemberben fizetnek ki), de már a GYES-t megigényletem.

Az a menete a dolognak, hogy (nem tudom honnan kapod a GYED-et, munkahelyről, vagy az oep-től) bemész lemondani a GYED-et, és kikéred a szabadságodat. Ha amúgy is lejár, akkor nem kell lemondani, de a szabadságodat onnantól kéred ki, amikortól lejár a GYED. Azaz papíron visszamész dolgozni. Ettől a naptól igényelheted meg a GYES-t is. Ehhez nekem vinnem kellett egy papírt arról, hogy a GYEd-ről lemondtam, nem tudom mi a helyzet akkor, ha amúgy is már lejár. GYES-en és szabadságon lehetsz egyszerre.

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor a szabadságod lejárta után fel kell mondanod, de erről azért szólj előre, mert ugye ott a felmondási idő, szóval a munkahelyeden tudjanak róla, hogy nem fogsz visszamenni. Ha a szabadságod alatt leszel terhes, és még felmondást nem adtál be, akkor ha orvosilag indokolt, mehetsz táppénzre, ha viszont már nincs munkaviszonyod, akkor értelemszerűen nem mehetsz táppénzre.

2009. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak. Értem amit írtál. Csak az nem világos, hogy ha mondjuk kivettem a szabikat, és utánna még nem akarnék visszamenni dolgozni, akkor mindenképp fel kell mondanom? Gondolom igen, mert ha nem leszek terhes az alatt az idő alatt akkor vagy dolgoznom kell vagy mehetek felmondani. Azt hiszem értem már.
2009. júl. 26. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyed után nem vagy köteles visszamenni dolgozni. Gyed után még 1 évig jár a Gyes, ha az járt le akkor kell visszamenned vagy felmondanod.
2009. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan, ha a szabik kivétele után nem akarsz visszamenni dolgozni, akkor fel kell mondani, hiszen úgy nem lehetsz munkaviszonyban, ha nem dolgozol. Bár lehet, hogy a te munkahelyeden azt is meg lehet oldani, hogy a szabit kiveszed, aztán úgy vagy GYES-en, hogy továbbra is fizetés nélküli szabadságon vagy (ugyebár amíg GYED-en vagy, akkor is így vagy a munkahely szempontjából). Nálam ezt nem tudták megoldani így. Én ha kiveszem a szabim, akkor utána nem tudnak visszavenni fizetésnélkülire, tehát miután letelt a szabadságom, megszűnik a munkaviszonyom. De nem is bánom, mert amúgy se mennék vissza.
2009. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!