Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülés utáni Gyes, gyed és...

A szülés utáni Gyes, gyed és gyermekágyi segélyről szeretnék információt kérni! Mikortól jár? Aki tud kérem segítsen!

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Tgyás: legfeljebb a szülés várható időpontja előtt 28 nappal lehet megkezdeni, 168 napig jár.

Akkor vagy rá jogosult, ha a szülést megelőző 2 éven belül rendelkezel 365 nap biztosítotti idővel, és az igényléskor is biztosított vagy, illetve a biztosítottságod a szülés előtt legfeljebb 42 nappal szűnt meg.

Mértéke: a szülés előtti évben elért bruttó jövedelem 70%-a levonás belőle 16% szja.


Gyed: a tgyás lejárta utántól kezdődhet, annyi ideig jár, amennyit a szülés előtti 2 évben biztosításban töltöttél, de max a kicsi 2 éves koráig. Jogosult vagy rá, ha a szülést megelőző 2 éven belül rendelkezel 365 nap biztosítotti idővel, és az igényléskor is biztosított vagy, illetve a biztosítottságod a tgyás alatt szűnt meg.

Mértéke: a szülés előtti évben elért bruttó jövedelem 70%-a levonás belőle 16% szja, és 10% nyugdíjjárulék.


Gyes: alanyi jogon jár, nem függ munkaviszonytól, a kicsi 3 éves koráig, vagy szüléstől (ha nem vagy jogosult gyedre), vagy a gyed lejárta utántól.


f

2012. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval én most dolgozom fél éve de dolgoztam tavaly is több helyen, de voltam egy fél évig munka nélküli és a TB-met a város fizette akkor még nem kaphatok segélyt????
2012. aug. 27. 16:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Segélyt kaphatsz, mint írtam, az alanyi jogon jár.



Ha összesen a szülés előtti 2 év alatt megvan a 365 nap, és a munkaviszonyod meglesz még szüléskor is, akkor a tgyás és a gyed is jár majd.

2012. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát most ahogy számolgattam 229 napnál járok de már tervezzük a babát vagyis próbálkozunk és ha idén összejön akkor nemtudom hogy sikerül-e dolgoznom tovább ha legalább decemberig dolgozom akkor már összejöhet a 365nap.
2012. aug. 27. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha decemberig dolgozol, utána táppénzre mennél? Mert ha igen, akkor a táppénz is beleszámít a 365 napba. A lényeg, hogy maradjon a munkaviszony.
2012. aug. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát ez a munkáltatómtól is függ de szeretnék táppénzre menni ha nem tudok tovább dolgozni!
2012. aug. 27. 19:05
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha tavaly fél évig munkanélküli voltam akkor megmaradnak a napjaim vagy amikor most februárba elkezdtem dolgozni akkor újra kell számolni a 365napot????
2012. aug. 28. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell újraszámolni, a 2 éven belül minden nap beleszámít, plusz beleszámít az az idő is, amikor álláskeresési támogatást kaptál.
2012. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!