Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A baba kötvényről kinek mi a...

A baba kötvényről kinek mi a véleménye, honnan tudom meg, hogy az meg lett kötve a gyerek részére és hova lehet befizetni a gyerek számlájára az évi 10ezerFt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 28. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Babakötvényt tudtommal csak OTP.ben lehet nyitni.

"honnan tudom meg, hogy az meg lett kötve"

Azt személyesen kell az Anyának vagy az Apának megcsinálni.

De ez csak hallomásból tudom.

2012. aug. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2012. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Neked kell bemenni valamelyik pénz intézetbe, szinte minden bankban meg lehet kötni, OTP, Takarék, Erste...

Viszed a levelet amit az államkincstár küldött, a baba anyakönyvi kivonatát, taj adó kártyáját, és ott megnyitják, és amennyit tudsz befizetsz, ha nem fizetsz az sem baj, nem kötelező befizetni ha nem tudsz mindig!

Én az államkincstárnál nyitottam meg, oda mentem be, pár perc az egész!

2012. aug. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előzőhöz kiegészítő információk:


Csak az a szülő nyithatja, aki a családi pótlékra jogosult. Ha nem a Kincstárnál kötitek, akkor kell vinni egy friss igazolást arról, ki a családi pótlékra jogosult. A baba taj kártyája nem kell, de a lakcímkártya és ha megvan, az adókártya vagy helyette a NAV a4-es igazolása. De ez utóbbi nem szükséges, mert akkor aláíratnak egy nyilatkozatot, hogy hozzájárulsz, hogy kikérjék az adatokat.

A családi pótlékra jogosult szülő részéről a személyi igazolvány, lakcímkártya és adókártya szükséges.


Bármelyik bankba bemehetsz - még. Az állam ezt akarja megszüntetni, csak elfelejti, hogy kincstár csak régiónként van, ahová nem feltétlenül tud befutkosni a szülő.


A szerződést, így számlaszámot is megkapod egyből. Évi 120.000 Ft a maximum befizethető. Ha 60.000 Ft-ot meghalad a saját befizetés, a kamaton kívül 6.000 Ft állami jóváírást is kapsz hozzá.


Mikor utoljára kötöttem ilyen szerződés ügyféllel (kb. 4 hónapja), 43-44 ezer között volt az állam által biztosított első összeg.

2012. aug. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!