Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek furcsa, ha egy...

Szerintetek furcsa, ha egy apa megy táppénzre a beteg gyerekkel? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerintem ha gyes, gyed-re meggy az sem furcsa.
2012. aug. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg ki keres tobbet...

Nalam ez ok lehet...

ha te tobbet keresel,akkor nagyobb valoszinuseggel jogos,hogy O marad otthon...

2012. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem furcsa. Nem csak az anyukának kell tudnia ellátni a gyereket.

De teljesen életszerű a helyzet, hogy pl. az anyukának új a munkahelye és nem akar rögtön betegszabira menni, vagy éppen olyan hajtás van a cégénél, hogy egyszerűen nem hiányozhat.

A barátnőméknél fél évig az apa volt gyed-en, utána gyes-en.

2012. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs benne semmi furcsa. Nálunk általában én voltam táppénzen a kisfiunkkal, mivel betegség esetén sokkal nyűgösebb, anyásabb. De volt, hogy apa maradt egyszer, mert akkor valami miatt én nem tudtam, de már nem tudom miért.
2012. aug. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa. Mi is megbeszéltük a párommal, hogy aki kevesebbet fog keresni, az megy gyesre/gyedre a gyerekkel. De csak akkor, hogyha jelentős a különbség a fizuk között. Mondjuk ez még nálunk elég távoli terv. :)
2012. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem furcsa. Nálunk fel sem merült, hogy a férjem maradjon itthon a beteg gyerekekkel. Bár érdekes felfogás a pénz kérdés, mert alapból jóval többet keres mint én. Ha nem így lenne, .... nem tudom mit lépnénk ilyen esetben.
2012. aug. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura. Ott még nem tartunk, mert a fiam, csak két hét múlva kezdi a bölcsit, nekem meg állást kell keresnem, de a férjem spórol a szabadsággal, mondván, ha beteg lesz a fiunk, és nekem már lesz munkahelyem, ne kockáztassam az új helyet, majd ő jön ápolni a fiát.
2012. aug. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa, nálunk abszolút változó, ki marad itthon, kit tudnak inkább nélkülözni a munkahelyén. Pl. két hete a párom maradt itthon a lányunkkal, mert a munkahelyén ilyenkor nyáron pangás van, könnyebben el tudott szabadulni.
2012. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem furcsa egyáltalán, bár nálunk egyelőre csak én tudok itthon maradni, mert én vagyok gyesen, de ha mondjuk nem lennék már gyesen és többet keresnék a páromnál akkor egyértelmű lenne, hogy ő marad itthon.
2012. aug. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

És mi van akkor, ha elfogy az évi gyerekes betegszabi? (Ami 6 éves kortól csak 14 nap, ami azért elég kevés, mert egy 6 éves ovis még elég gyakran összeszedhet ezt-azt, főleg az influenzaszezonban)


Ezt már kérdeztem korábban is itt, de nem kaptam választ, hogy 14 nap eleltével én már nem is lehetek itthon a gyerekkel? (Mert akkor nem is marad más választás, mint hogy a férjem is kivegye a gyerekes betegnapjait)

2012. aug. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!