Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem eszik a tyúkom, és furcsa...

Viki.erdős kérdése:

Nem eszik a tyúkom, és furcsa állaga van a begyének. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nem eszik a tyúkom, és furcsa állaga van a begyének


Két napja nem akar enni a tyúkom! Egész nap csak gubbaszt, és becsukott szemmel álldogál. Tegnap megfogtam, és a begye elég furcsa volt. Elkezdtem finoman nyomogatni, és olyan érzésem volt, mintha egy vízágyat fogdosnék. Tele volt folyadékkal. Az állatot is nagyon zavarja, mert állandóan próbálja igazgatni! Ma is megfogtam, és semmi változás!

???????????????????????????????????????????????,,


2012. márc. 7. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem eszik akkor tömjed meg! Nehogy elgyengüljön.
2012. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján zúzóeltömődés, vagy begyhurut lehet. Valami gond lehet a takarmányozásával (rostszegény), vagy olyat vehetett fel, ami elzáródást okozhatott (pl. almot, vagy tollat). Sajnos, nem tudok semmit biztatót mondani, valószínűleg el fog pusztulni. Esetleg elviheted állatorvoshoz, akinek jobb rálátása van a tünetekre.
2012. márc. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, h írtatok! A napi táplálkozása: darált kukorica, búza. napraforgó, egy kis tojótáp, és kap még egy kevés árpa-zab keveréket.... Mindig megkapják a zöld hulladékot (saláta, petrezselyem...stb...) apró kavics is mindig van előttük...

Akkor inkább segítsek neki, h ne szenvedjen... :(

2012. márc. 7. 23:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha beteg a tyúkom én azt szoktam csinálni hogy megetetem(óvatosan kinyitom a csőrét és a kukoricát vagy valamit beleteszem) nézd a begyét hogy mikor lakik jól.

Megitatom szemcseppentővel vagy óvatosan fecskendővel.

és adj neki egy kis pálinkát kb 1 kupakkal

Remélem meggyógyul szegény!!!!!

2012. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shadow Bonnie válasza:
Mi lett vele?
2021. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!