Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mióta babánk született anyakén...

Mióta babánk született anyaként ugyan megállom a helyemet, de háziasszonyként legkevésbé sem. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Elég rosz érzés, de néha olyan tehetetlen vagyok. Alig főzök, vasalni sosincs időm, akkor vasalok legtöbbször mielőtt felvesszük az adott ruhát. Folyton kupi van, mert ha végre egyszer összepakolok, tuti hogy 2 nap múlva ugyanolyan rendetlenség van.Sosem voltam az a tipikus háziasszony, de most meg még halvány nyoma sincs bennem.Lesz ez másképp? Könnyebb vagy nehezebb lesz ha mondjuk a kislányom már nagyobbacska lesz? (most 2,5 hós).Ha alszik akkor azért nem csinálom a dolgom, mert a kicsi lakásban a zajtól felébred.Ha ébren van vele foglalkozok. Nem tudom meddig lesz még ilyen megértő a párom...
2009. júl. 27. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit szedd össze magad.Ha azt látod magad körül,hogy szét van minden,akkor hajlamosabb lehetsz még tenni rá.Ha viszont kicsit megerőlteted magad és rendet raksz,felmosol,akkor jobb kedved lesz.

Elhiszem,hogy 2,5 hónapos baba mellett nehéz,biztos fáradt is vagy,de gondolj bele,enni csak kell.Ha már ettetek,akkor mosogatni is illik.Nem kioktatni akarlak,csak mondom,hogy ez egy láncreakció.

2009. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vasalni és rendet rakni akkor is lehet, amikor a babád alszik, az nem jár semmilyen zajjal. Az összes házimunka közül a mosogatás és a porszívózás hangos. Ha kicsi a lakás, 5 perc alatt körbe lehet futni a porszívóval, amíg ébren van a kicsid és nézelődik.

Én így csinálom, nekünk sincs nagy lakásunk. Rakd le a babát, ha ébren van is, szokja egy picit, hogy egyedül is kell néha játszani, nem csak veled. Ő fekszik az ágyon, vagy valahol, ahol szoktad nappal "tartani", te pedig énekelgetve pakolászol. Akkor ő sem érzi, hogy egyedül van, és te is haladsz a munkával.

Ha nagyobb lesz a babád, nem lesz jobb, mert akkor már jön-megy majd utánad, úgy sem könnyebb a takarítás, ráadásul akkor már utána is kell pakolni.

Remélem tudtam segíteni. Ne vedd a lelkedre azért, kicsit "szedd össze magad", babázz, babázz, néha pakolássz, ha alszik, azért pihengess is. A pároddal beszéld meg, úgy ő is megértőbb lesz.

Üdv! 8 hónapos anyuka.

2009. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és még annyit,hogy szerintem a csendes munkákat simán meg lehet csinálni,mikor alszik a kicsi,nem fog attól felébredni,hogy kicsit söpörsz,vagy felmosol.Ennyi erővel a klaviatúra kattogására is felébredne,nem?????::):):)
2009. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem veszem a lelkemre, sőt! Talán pont ez kell ahoz hogy kicsit téyleg összeszedjem magam. És köszi az ötleteket,megfogadom.

2009. júl. 27. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
én is hasonlóan vagyok, mint te. az én lányom már 11 hónapos. állandóan pakol... sajnos nem össze, hanem szét...
2009. júl. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függ, mennyire alvós a babád napközben. Az enyém ennyi idős korában jóformán nem aludt nappal, sokáig beérte napi 3x fél órával. Éjszaka pedig nekem nem volt erőm főzni-mosni-takarítani. Nálunk pont azóta jobb a helyzet amióta jön-megy, mert így kifárad és ugyan csak 1x alszik napközben, de akkor 2-3 órát lehúz egyben és az elég a házimunkára. Plusz szerintem oszd fel a házimunkát melyik nap mit csinálsz, pl. kettőtökre elég kétnaponta főzni, egy héten 1x porszívózni, felmosni, stb., így nem annyira monoton, hogy minden nap ugyan azt kell csinálni és jut idő a lazításra is. Sőt, ha anyagilag belefér, akár tarthatsz egy héten egy vagy két pihenőnapot is, amikor "csak" babázol és még a kajcsit is rendeled. Így jobban át lehet vészelni a többi napot a háztartás "szörnyűségevel". Sok sikert kívánok,

egy szintén nem minta-háziasszny

2009. júl. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!