Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák! Titeket is zavarnak...

Kismamák! Titeket is zavarnak az orvostanhallgatók az egyetemi klinikákon?

Figyelt kérdés
Tudom hogy mivel oktatókórház ezért nem lehet őket kikerülni, de én nem szeretném hogy annyi ember körülvegyen. Viszont maga a szülészet nagyon tetszik, az orvosok is rendesek. Meg jó a felszereltség is. Épp csak túl sokan vannak. NEktek van valamilyen tapasztalatotok az orvostanhallgatókkal kapcsolatban? Akár negatív akár pozitív.
2012. szept. 3. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én szülésemnél ott voltak. Nem tudom hányan, de sokan. Fiúk, lányok vegyesen. Én olyannyira magammal és a fájásaimmal voltam elfoglalva, hogy akár a BBC is közvetíthette volna, nem érdekelt:).
2012. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Hát még nem volt hozzájuk szerencsém,egy biztos,hogy a beleegyezésed kell hogy kérjék,hogy ott lehessenek a vizsgálatkor/szüléskor/akármikor.

Én röntgen asszisztensit végeztem,bármilyen vizsgálat volt,a beteget meg kellet kérdezni,hogy zavarja e,hogy bent vagyunk.Ha igen,természetesen nem voltunk jelen a vizsgálatnál.

Jogod van megtagadni a jelenlétüket.

39hkm

2012. szept. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott annyira nem fog ez zavarni, mert annyira fáj, hogy nem fog érdekelni ki van ott, mit csinál, csak legyen mar vége az egésznek, és vúkjon ki a baba, az fog csak érdekelni!

Szülés alatt kint volt mindenem, és nem egyszer marad nyitva az ajtó, a folyosón mindenki látta a csupasz alaó testem, de nem zavart, mert csak fájdalomra figyeltem!

Valahol nekik is meg kell tanúlniuk, hogy majd a te unokád világra hozhassák!

2012. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én is egyetemi klinikán szültem. Rajtam pl segítettek az orvostanhallgatók. Az egyiket már az orvos szidta le, hogy jó lenne ha nem csak mellettem lenne, mert a másik szobában szülés van. Fájások között hatalmasakat nevettünk. A szülésznő időnként benézett, mosolygott, mi olyan önfeledten elvoltunk-kivéve amikor jött a fájás-hogy azt hitte itt nem lesz mostanság szülés. Azalatt a 2 óra alatt már úgy voltunk a hallgatókal, hogy mint hozzám jelentkezett, hogy ott akar lenni, amikor szülök, nem akartak elmenni. Persze a doki küldte őket másfele is hisz teli volt a szülőszoba. Szóval nekem nagyon pozitív volt. A végén nyilván fura volt hogy 5-en ott skubiznak befele, de ott és akkor baromira nem érdekelt már. És a végén amikor visszajött az egyik hallgató, hogy megdícsérjen milyen ügyesen szültem, hát mit mondjak nagyon jólesett :)
2012. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar. Sokkal jobban zavarna ha olyan orvos látna el, aki sosem látott még beteget csak könyvben. Meg kell tanulniuk.
2012. szept. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalt erősítem, egy vagyok a "túl sok"-ból. A tapasztalatom az, hogy ha ott vagyunk, az adott doki, aki dolgozik, sokkal jobban koncentrál, mert azért mi is figyeljük a mozdulatait... kénytelen odafigyelni. Jobban jár az, akit 10-en állnak körül, mint aki utolsó egy hosszú műszak végén. Hidd el nekem!
2012. szept. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát kedves utolsó cáfolnálak :-) Egyik válaszoló vagyok, aki élvezte a szülésnél a hallgatók jelenlétét.

Volt egy vizsgálat a 38-dik héten. UH.

Tudni kell, hogy végig, megrendíthetetlenül fiút mondtak a terhességem alatt. Többször is ezer százalékra mondták.

Na ezen az Uh-on, ahol volt vagy 10 hallgatólány, meg egy sármos nőgyógyász, kérdezte tőlem, tudom e a nemét. Mondtam természetesen. Hát a doktorbácsi hihetetlen biztos volt magában és közölte velem, ez bizony nem fiú hanem lány, ideje lánynevet választani. Persze mindenki nevetett, marha vicces volt, saját magának is tetszett a dokibácsi...Azért végül nem kis stressz után, hisz lánynevünk nem volt, megszületett a kisfiunk :)

2012. szept. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem az első szülésemnél voltak tanuló dokik,de egyáltalán nem zavartak. Abszolút nem érdekelt már a végén,hogy hányan vannak körülöttem,csak arra koncentráltam,hogy végre kinyomjam a gyereket. Mikor varrt össze a dokim,akkor is mutogatott oda befelé,hogy nézze kolléga,hogy varrom össze.. amaz meg kukucskált befelé.. de egyáltalán nem zavart!!
2012. szept. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ava87 ***** válasza:
Az én szülésemnél is voltak tanulók, én örültem nekik, még a lábamat is melengették amikor fázott :) Meg nekem adott egyfajta biztonságérzetet, hogy ilyen sokan figyelnek rám.
2012. szept. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kicsit OFF-olok, de azért szeretnék elmesélni egy sztorit. Mert hát én is a "tömeghez" tartoztam orvostanhallgatóként. Jogod van kérni, hogy a diákok menjenek ki, csak lécci olyat ne csinálj, ami velünk történt: saját szabadidőnkben mentünk a kórházba, hátha elcsípünk egy szülést, mert nappal a gyakorlaton esélyünk se volt erre. Este 9-10 körül megkérdeztünk egy kismamát, hogy ott lehetünk-e a szülésénél. Kedvesen elbeszélgettünk vele, beleegyezett a dologba. A szülésznő elég bunkó volt, kizavart minket, leszidott, hogy ne álldogáljunk ott, amikor vajúdik szegény kismama. Majd szólnak, ha "történik valami". Vártunk, csak vártunk. Elmúlt éjfél, 1 óra, 2... Mondta a doki, hogy most már lassan jön a kitolás, amit mi is megnézhetünk. Mi direkt nem lábatlankodtunk addig, hiszen megkértek rá. Erre mikor bemehettünk volna végre tanulni valamit, a kismama meggondolta magát. Azt hittem felrobbanok! Jobb dolgom is lett volna, mint ott várni egy fél éjszakát.

Teljesen megértem, ha nem vágysz "kukkolókra", de akkor lécci már az elején szögezd le, hogy NEM AKAROD, mert akkor nem szívatsz meg senkit :)

Köszi

2012. szept. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!