Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Támogatás igénylés kérdés?

Támogatás igénylés kérdés?

Figyelt kérdés

Második baba, az egyszeri anyaságit értem, de a csp és gyes esetében hogy kell eljárni? Ha igénylem a csp-t a kicsihez is, akkor automatikusan tudni fogja a rendszer, hogy 2 gyerek van a háztartásban és emelt összegű csp-t ír jóvá (12100 helyett 2x13300), vagy jeleznem kell külön?

Gyes-nél a naggyal még gyesen vagyok, azt mondjam vissza és igényeljem a kicsihez? Hogy kell visszamondani a Gyes-t ebben az esetben, elég ha papíron jelzem és aláírom?


2012. szept. 6. 10:21
 1/1 anonim ***** válasza:
A csp igénylő lapra az első gyereket is be kell írni,nem tudom hányadik oldalra.Ha csak gyest fogsz kapni a kicsire,akkor lemondhatod most a nagyra,hogy ne kelljen majd később külön intézkedni.De megvárhatod még letelik a nagyra,és utána igényled a kicsire.(Ha a második mellett döntesz érdemes előtte 1 hónappal megigényeli,x,y kezdési dátummal,hogy folyamatos legyen az utalás,vagy a postai kifizetés)
2012. szept. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!