Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a család ellenzi a gyereket...

Ha a család ellenzi a gyereket bevállalnátok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Két gyermekünk van, egy örökbefogadott és egy vérszerinti. Az örökbefogadás történt először, majd rá évre megszületett a másik gyerek is (pedig doki szerint nem születhetett volna) Most 12 illetve 10 évesek. Harmadik gyerek gondolata is felmerült sokszor, de eddig még nem volt komoly. Most lenne egy szintén 10 éves, távoli rokongyerek. A kisebbik fiammal egy osztályba is jár. Jól ismerjük és nagyon kedveljük. Nagyszerű kissrác, hülye szülőkkel. Apja "nincs", az anyja nem nagyon törődik vele, többször volt már intézetbe vagy a nagymama nevelte. Most az anyjának új pasija, gyereke van, a fiú nem kell neki, így újra mennie kell.

Sokat gondolkodtunk rajta, gyámüggyel is beszéltünk és szeretnénk magunkhoz venni. A férjem is érdekes családból jött, ez is közrejátszik abban is szeretnénk esélyt adni a kisfiúnak. A fiainkkal is megbeszéltük, és közösen döntöttünk. Csakhogy itt az én család, szintén sajátos felfogással. Már a két meglévő gyerek ("saját" és örökbefogadott) között is tesznek különbséget, nem túl látványosan, de azért érzem, érezzük. Most a kisfiú ellen nagyon tiltakoznak. Miért még egy, vagy legalább miért nem újszülött? miért egy problémás mindjárt kamasz? Ha hozzánk kerülne tudom, hogy a családom soha nem fogadná el és nem tudom, hogy ez fair lenne e a kisfiúval szemben?

(Egyébként tényleg "elvetemült" döntés? Tudom, hogy nem lesz egyszerű, de ha megtehetjük miért ne? Szerintetek is felelőtlenség a másik két gyerekkel szemben?)


2012. szept. 6. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoznék a negatív emberekkel.

Szerintem ez csodálatos gondolat,hogy adnátok egy esélyt ennek a fiúnak.Pár év múlva biztosan nagyon hálás lenne ezért.A szülők pedig majd megszeretik.:)Én csak támogatni tudlak.

31hkm

2012. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én bevállalnám, hiszen egy csecsemő azért sok odafigyelést kíván, míg egy 10 éves gyermeket már önállóságra kell nevelni. Ráadásul szinte egyszerre tudnak felcseperedni, és szerintem ez elég jó.

Nektek kell felnevelni, nem a családjaitoknak, ne ők akarjanak döntést hozni helyettetek.

Ha van rá lehetőségetek akkor fogadjátok örökbe!

2012. szept. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ti úgy gondoljátok akkor vegyétek oda magatokhoz.Ezt nektek kell eldönteni,a családod meg majd beletörődik.DE mi van akkor ha ti oda veszitek magatokhoz viszont az anyja meg esetleg egy idő után úgy dönt hogy vissza akarja kapni?Mert az se nektek,se a fiúnak nem lenne jó.Vagy lemond róla?
2012. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen bátrak vagytok! :) Szerintem, ha már van egy örökbefogadott fiatok, akkor ez a félig-meddig rokon kissrác pláne beleillik az életfelfogásotokba. Biztosan nehéz megélni, hogy különbséget tesznek a nagyszülők, de talán ha nálatok a szűk családban mindenkit ugyan úgy kezeltek (márpedig a hozzáállásotok szerint nyilván így van), akkor nem lesz ebből gond a fiúk között. Hajrá, én drukkolok Nektek!
2012. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én biztos befogadnám, ha a családom nem fogadja el akkor megszakítom velük a kapcsolatot, mondjuk ez nálunk elképzelhetetlen.
2012. szept. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!