Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eladtam egy mellszívót teszves...

Eladtam egy mellszívót teszveszen. Hogyan postázzam? Ajánlott levélként, vagy standard postai csomagként? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Ha ráírom, hogy törékeny, akkor azért plusz kell fizetni?

2012. szept. 6. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Törékenyként csak értékbiztosított csomagban tudod feladni,ami irreálisan drága a mellszívó árához képest.Ajánlott levélként javaslom.Én is úgy kaptam anno.
2012. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oh, köszi!Remélem nem fog törni sehol.Majd jól becsomagolom az alkatrészeit.Mondjuk a saját dobozában megy, de belül nincs hungarocell.
2012. szept. 6. 21:33
 3/11 anonim ***** válasza:
szia, ha tudod otthon mérd meg, sima csomag csak 1115 ft és egy bizonyos határig azt is lehet azthiszem értékbiztositani...ha becsomagolod dobozba akkor is feladhatod levélként két kg-ig. ha 750 grammnál nehezebb, akkor 840 + 240 (ajánlás) tehát 1080. ha csomagként adod fel akkor a sima standard 1115 ft a nem standard 1670. , van még a start csomag 1770, viszont ezt két napon belül kézbesíti a posta, alapból kap nyomkövetési számot, és értéknyilvánitást is kérhetsz... ha csak simán ajánlva küldöd és elveszik akkor csak a postadijat fizetik ki.. remélem segítettem
2012. szept. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van digitális mérlegem.Holnap mérek.Köszi!
2012. szept. 6. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:

De ha eladtad, akkor a vevő már elvileg tudja a postadíjat, azt fel szokták tüntetni az oldalon, vagy leegyeztetik, hogy ne érje meglepetés később a vásárlót az irreálisan magas posta miatt esetleg.

Amúgy attól függ, hogy milyen a mellszívó. Én amikor egy újonnan 20 ezerbe kerülő Avent IQ elektromos készüléket vettem, direkt kértem az eladót, hogy csomagban érték biztosítva adja fel. Nekem megérte, mert ha bármi baja esett volna útközben, vagy elvész, én megkaptam volna a 20 ezret a postától.

Szerintem kérdezd meg a vevőt, hogy mit szeretne, végül is az ő pénze a posta is, az ő döntése, hogy mit kér.


De ne hagyd magad mindenre rábeszélni a postán, mert nagy lehúzás megy. Mindennek külön költsége van, a törékenynek, a gyors csomagnak, stb. Az alap standard csomag is biztosítva van úgy tudom bizonyos összegig.


Én egyszer kértem törékenyt, de akkor valóban valami üvegárút adtam fel, a többit feleslegesnek tartottam plusszban így feladni. Soha semmi nem törött el.

2012. szept. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem tüntettem fel, csak annyit írtam oda, hogy ajánlva postázok.Simán mégsem adhatom fel.Nem adtam drágán, 3000-ért kézi Aventet.

Hát akkor ha felveszi velem a kapcsolatot, akkor megkérdezem.

2012. szept. 6. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Abban minden alkatrész műanyag, nem fog eltörni. Azért annyira nem szoktak rosszul bánni a csomagokkal a postán.

Szerintem egyszerűen az ajánlott levél 2-kg kategóriával add fel, abba tuti belefér, annak díja 1080 Ft. Én vevőként is ezt választanám.

2012. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy az ajánlott levelet ma már be lehet dobni a postaládába. A mellszívó nem fér be és sok postás megteszi, hogy csak a postaládához lerakja (társasházaknál hallottam ilyet), még lehet kérni olyat, hogy levélszekrény útján nem kézbesíthető, ami 10 Ft. Szerintem ennyit megér, mert az a biztos, hogy odaér. Én simán sose postázok teszveszen. Küldtem már cumisüveget, aminek semmi baja nem lett.
2012. szept. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. szept. 7. 11:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Én múlt héten adtam fel egy mellszívót, ajánlott levélként. Épségben odaért. :)
2012. szept. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!