Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek van egy kis ideje és...

Akinek van egy kis ideje és kedve elmagyarázná nekem ezt a hőmérőzős dolgot? Mikor kell mérni, hogyan? Fel kell írni? Láttam a ciklus.hu-n is lehet vezetni. Mikor alacsony, mikor magas? Ebből hogy lehet megállapítani a peteérést, a terhességet?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm, nem nagyon vagyok tisztába ezzel, és szeretném tudni.
2009. júl. 29. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos szakértő nem vagyok,de amit tudok,azt szívesen megosztom veled!

A hődet mindig reggel,ébredés után,de még az ágyban fekve mérd.Lehetőleg mindig ugyanazon a helyen.Ha nyelv alatt kezded,akkor mindig ott.Én hónaljban mértem,állítólag az nem jó,mert belső hő kell,de viszonyítási alapnak az is jó,és terhes is lettem.

Szóval:

Mensi kezdetétől méred folyamatosan,minden nap.Feljegyzed,és egyéb tüneteket is figyelhetsz magadon.

Pl:milyen minőségű a folyásod,puffad-e a hasad,érzel-e nyilalló érzést a petefészked környékén.Ha van petefészek fájdalmad,és tojásfehérje szerű a nyákod,nagy valószínűséggel akkor van ovulációd,tehát,ha babát terveztek,akkor érdemes együtt lenni.

A hő az első szakaszban lehet egyenletes,de ingadozó,cikk-cakkos is,mintha fűrész fog lenne.Aztán nagyjából középidőben van ovu,ha jól húzza be a ciklus.hu!

A hő a legalacsonyabb értékről,elkezd fölfelé menni,és ott marad (kis ingadozás belefér),míg meg nem jön a vérzésed.Ha a nem várt napján,és utána pár napig fenn van a hőd,akkor már gyanakodhatsz esetleg tesztelhetsz is.

Ha nagyot esik a hő a nem várt ideje körül,akkor sajnos abból mensi lesz.Ezt hormon változás okozza.Ha sokáig hőmérőzöl,és így sem jön a baba,akkor érdemes megmutatni dokinak,és ír valami hormon pótló gyógyszert,ami meghozza a mensit,illetve peteérést csinál.Szerencsére nekem ilyenre nem volt szükségem,úgy hogy ezt a részét nem ismerem,de remélem ennyi tudással is segítségedre voltam.

Annyit tudok még segíteni,hogy a google-ba beírsz különböző kulcsszavakat,és akkor utána tudsz olvasni a dolgoknak.

Lehet,hogy nem is érdemes méregetni,mert ha sokat ingadozik a hő,akkor az ember rá stresszel,és csak ront a helyzeten.

Minden jót,és jó gyakorlást.

2009. júl. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ja,bocsi.

Az kimaradt,hogy lehetőleg mindig ugyanabban az időben is mérd a hődet.Fontos,hogy ne egyik nap 6-kor,másnap meg fél 8-kor,mert akkor nem kapsz reális képet.

2009. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van a görbém is,ha érdekel.És nehogy elájulj,hogy milyen ingadozó!!!!!!

Mégis kisbabát várok.El se hinném,ha más mutatná...

2009. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, kedves vagy:)sokat segítettél, most már értem:)nem tudom mennyire lenne nekem ingadozó, mondjuk a mensim se nagyon rendszeres sajna, illetve nagyjából az, csak 24-25. nap körül jön meg mindig, a ciklus.hu meg annyira nem mutatja jól az ovumat szerintem, szóval ezért kérdeztem.Köszi még egyszer:)
2009. júl. 30. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!