Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek visszamehetek gyesre?

Szerintetek visszamehetek gyesre?

Figyelt kérdés
Megszakítottam a gyest, jelenleg szabadságon vagyok, a kislányomat bölcsibe irattuk. Több okból úgy döntöttünk, inkább itthon maradok a kislányommal. Szerintetek megszakíthatom a szabadságot és visszamehetek gyesre?
2012. szept. 13. 07:16
 1/9 nevem-senki ***** válasza:
80%
Igen, visszamehetsz!
2012. szept. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez nálunk is felmerül,a férjem munkanélküli volt pár hónapig,ezért én is elkezdtem már a GYED utáni szabikat,most Németországban dolgozik és ha biztosnak mutatkozik az állás ,akkor még az is lehet,hogy én is visszamennék,mert két gyerekkel maradtam itthon és 3 műszakos munkával,szerencsére a közelben élő nagyszülők hajlandóak segíteni.


Gondolom a munkáltató nem néz majd ránk elragadtatottan majd...

2012. szept. 13. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A munkáltató egyértelműen nem tudta megmondani, hogy lehet-e, de majd utánanézek. Nem néztek rám ferde szemmel, hiszen általában a kisgyerekes anyukákat nem várják tárt karokkal vissza.
2012. szept. 13. 14:18
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy megszakíthatom-e a szabadságomat, vagy most már ki kell vennem és utána mehetek gyesre? Ha valaki tud ezzel kapcsolatban mondani valamit, nagyon örülnék.
2012. szept. 13. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ezt csináltam tavaly, bár én Gyeden voltam...Nem bírta a lányom a bölcsit (1 éves volt), úgyhogy úgy döntöttünk, maradok még egy évet itthon. A szabit megszakítottam (8 nap maradt bent), és visszamentem Gyedre. Minden papírt újra be kellett adni, de aztán ment minden simán tovább. Mivel a Gyes a gyerek 3 éves koráig jár, szerintem minden további nélkül visszamehetsz. De ha nem kapsz teljesen egyértelmű választ, én az államkincstárnak írtam e-mailt (annak, aki a Gyest intézte, mivel 4 órában dolgoztam, ezért kaptam), és ők mondták, hogy persze, visszamehetek.
2012. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! Még annyit kérdeznék, hogy mennyivel előtte jelentetted be, hogy megszakítod a szabit? Én szerettem volna azonnal, de csak hónap elejétől tudom, ezt mondták. Köszi előre is!
2012. szept. 16. 17:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Én szóltam egyik nap, a másik nap már újra fizetés nélküli szabin voltam. Gyorsan beadtuk újra a papírokat, a Gyest lemondtam, ennyi. Ha jól emlékszem hónap közepe volt, és a következő hónap elején már kaptam is újra a Gyedet.
2012. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2012. szept. 16. 18:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit, remélem neked is zökkenőmentes lesz!
2012. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!