Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyed utáni szabijaim töltöm....

Gyed utáni szabijaim töltöm. Visszamehetek utána gyesre?

Figyelt kérdés

2 picim utáni szabijaim töltöm,ill az ez évre járókat is kiveszem így okt közepéig itthon vagyok.Nagyobb oviba megy de a kicsit nem vették fel bölcsibe,(magán bölcsit nem tudok fizetni....)

arra gondoltam járható út lehetne már amennyiben lehetséges visszamenni gyesre,és mellette úgy tudom lehet 4-6 órában dolgozni.

(de ha most kiveszem a szabijaim,akkor utána kilépek)úgy elmehetek gyesre?

Köszönöm a válaszokat.


2012. júl. 5. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyermekek után azok 3 éves koráig GYES-re jogosultság fennáll. Tehát az alatt az idő alatt bármikor igénybe veheted a GYES-t, ami alanyi jogon jár azzal a megkötéssel, hogy a folyósítása alatt nem lehet teljes munkaidőben dolgozni, vagy csak otthon végezhető munkád lehet. Vagy egyáltalán nem dolgozol alatta.
2012. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek:Gyesen lévők 6órában,tehát heti 30órában dolgozhatnak bárhol.

A Gyeden lévő nem dolgozhat sehol.

2012. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A másodikat nem értem, hogy miért tette a megjegyzését az első válaszolónak, mivel arról volt szó a kérdésben, hogy a GYED utáni szabijait tölti (tehát a GYED már lejárt), és utána visszamehet-e GYES-re.


Igen visszamehet. Azt a gyermek 3 éves koráig igénybe veheti úgy is, hogy nem dolgozik sehol, és úgy is, hogy a GYES (nem GYED!) mellett maximum 6 órában dolgozik valahol, és úgy is, hogy munkát kizárólag otthon végez munkaidő korlát nélkül.


Tehát nem GYED-ről volt szó...

2012. júl. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért írtam az első válaszolónak mert ő azt írta,hogy a GYES mellett nem lehet dolgozni,holott ez csak a Gyedre vonatkozik.
2012. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

csak azért kérdeztem..mert a 2 gyerkőc után nem akarok visszamenni oda dolgozni mert 70km oda +70 vissza,és ezt időben és benzinileg sem tudnám kivitelezni..viszont őket sem akarom gátolni abban hogy a helyemet tartsák..így elválnak útjaink,így a legtisztább,és attól még tudok ezek szerint gyes mellett itthon akár ész munkaidőben dolgozni.

Köszönöm még egyszer!

2012. júl. 9. 17:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy nem lehet GYES alatt dolgozni, hanem azt, hogy teljes munkaidőben nem lehet dolgozni. Lényegi különbség! És igaz is.
2012. júl. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Azért írok ismét, mert úgy érzem néhányan félreértik azt, amit olvasnak.


GYES alatt otthoni munkát lehet végezni időkorlátozás nélkül. Tehát, ha olyan a munkád jellege, hogy otthon is el tudod látni (regényíró vagy, stb.), akkor nem kötik meg, hogy naponta hány órát dolgozhatsz, mivel otthon vagy, ahol a babuci is Veled van.


Ha a munkádat nem tudod otthon ellátni, akkor van az időkorlátozás, hogy TELJES munkaidőben nem dolgozhatsz GYES alatt. A teljes munkaidő = napi 8 óra. Tehát ennél rövidebb munkaidőben lehet dolgozni, ami maximum napi 6 óra lehet. Ez a részmunkaidő.


Vagy a harmadik varia, hogy egyáltalán nem dolgozol alatta, otthoni munkavégzést sem vállalsz, hanem minden percedet a babucidnak szánod.

2012. júl. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!