Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tudom a gyermekem után...

Hogyan tudom a gyermekem után a családi pótlékot újraigényelni?

Figyelt kérdés
Van egy 19 éves lányom. Idén érettségizett és júliustól megszűnt utána a családi pótlék. Szeptembertől viszont középiskolában tanul ötödéven. Az iskolától kaptunk egy igazolást a családi pótlékhoz. Elég ez az igazolás, vagy kell még más nyomtatvány is az újraigényléshez?
2012. szept. 14. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha iskolalátogatási igazolást kaptatok, akkor nem elég. A MÁK honlapjáról lehet letölteni (az iskolának) az úgynevezett "Igazolás a tanulói jogviszonyról" szóló űrlapot. Csak ezt fogadja el a MÁK.
2012. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismét én. Ha gondolod elküldöm e-mailben az űrlapot.
2012. szept. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja! És visszamenőleg is meg kell, hogy kapjad a családi pótlékot!!!
2012. szept. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ilyen igazolást adott az iskola. Ha ezt elküldöm akkor ez elég? Hogy-hogy visszamenőleg is meg kell? Azt hogyan?
2012. szept. 14. 09:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Vagy úgy érted, hogy ha ezt elküldöm, akkor visszamenőleg is megkapom utána a családit?
2012. szept. 14. 09:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, visszamenőleg is! De nem árt, ha felhívod a figyelmüket erre a kis "apróságra". Nagyon össze tudnak keverni mindent. Saját tapasztalatból mondom! Pár sorban leírod, hogy visszamenőleg (júliustól, azt hiszem)kéred a családit.
2012. szept. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!