Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülés után spirál 2 gyermekem...

Szülés után spirál 2 gyermekem van rakassak fel vagy ne? Nem tudom véleményeket várnék!

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:
nekem is a második születése tán rakták fel, 4 hónapig több volt a vérzésem, és tovább is tartott, azóta viszont beállt, semmi bajom nincs vele, nagyon jó döntésnek bizonyult. 2,5 éve van fent. Nem szedhetek hormont egy betegség miatt, így sima spirálom van.
2012. szept. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én vagyok az elrettentő példa... nem azért írom le, hogy eltántorítsalak, csak hogy tudd, van ilyen is:


2 szülés után a 6 hetes kontrollon feltette az orvosom a spirált, az én kérésemre. Hozzátenném, hogy eléggé "szét voltam csúszva" ott lent, 2 gyereket hordtam ki és szültem meg hüvelyi úton 2 év leforgása alatt.

Szóval már akkor is nagyon fáj, amikor feltette a doki, de az okát csak 4 hónap múlva tudtam meg, miért volt olyan fájdalmas... a doki valószínűleg rosszul rakta fel a spirált, a baloldali petevezetőnél átszúrta a méhemet a spirál és teljesen véletlenül vette észre egy ügyeletes orvos. (Az egész sztorit nem írom le, mert hosszú.)

Sürgősségivel másnap reggel megoperáltak laparoszkópiával és szerencsére megtalálták a spirált a hátsó méhfalon úgy, hogy csak 2 mm volt benne a méhfalban...


A műtét után bejött az oszt. vez. főorvos és elmondta, hogy ő egyetlen egy esetet olvasott egy szakmai lapban 1998-ban, hogy a spirál a méhfalon keresztül távozott és nagyon kíváncsi lenne rá, hogy hány olyan nőnek csücsül a hasüregében a spirál, amiről úgy gondolták, hogy "elhagyta"..


Ennyi az én történetem. Utána elmentem egy másik nőgyógyászhoz aki szerint lehetne még spirálom, de megmondtam neki, hogy nekem oda senki semmi idegen dolgot nem fog ezentúl feldugni...

2012. szept. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet nem volt világos, a hátsó méhfalon a hasüregembe kilógva találta meg a doki a spirált.
2012. szept. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 gyermeket szültem,a legkisebb 6 hetes. Tegnap beszéltem az orvosommal,én is dilemmázom.

Spirál előnye: egyszeri költség kb 15000ft,5 évig hatásos,nem kell naponta bevenni,jól felhelyezett spirált nem érzed,a párod sem.Ami nekem fontos kérdés volt-szabad e spirál mellett tampont használni? Ha a jelzőszál rövidre van vágva,nem mozdíthatja el a spirált.Végülis logikus,a párod sem mozdítja el szeretkezés közben.

Hátrány: Kellemetlen,olykor fájdalmas a felrakása.Első 3 hónapban erősebb vérzés.Évente érdemes megnézetni.

A dokim a goldlilyt ajánlja,mert nem hormonális,szerinte ez a legjobb.Jelenleg nem lehet kapni!!Kérdeztem más fajta?

Miréna: Hormonális-36 éves vagyok nem ajánlja,előnye-állítólag a menses megszűnik (jó az ha nem ürül ki az aminek ki kéne?) viszont köztes vérezgetés lehetséges..

Multiload cu 375-régi,elavult-orvos nem ajánlja

És akkor jönnek a rémtörténetek,illetve az,h ez+az terhes lett a spirál mellett.....Igen előfordulhat!De nincs olyan fogamzásgátló szer (gyógyszer) ami 100% védelmet ad!

Gumi megsérülhet.

Az én döntésem végül ezeknek a tudatában:

mivel goldlilyt nem kapni sehol,egyenlőre lindydett gyógyszer. Szóltam a gyógyszertárban,amint sikerül szerezniük értesítenek.Ekkor az orvos felteszi a menstruáció utolsó napjaiban.

2012. szept. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!