Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a férjetekkel,...

Ti mit tennétek a férjetekkel, ha a beszéd lepereg róla (én is anyja is apja is beszéltünk hozzá), és nem akar/tud változni, nem akar gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Egész nyáron alig volt itthon, kifogásokkal albérletben lakott, néha hétvégén hazajött "gyerekezni", de ez is kimerült abban, hogy gépezett, és "figyelte", ahogy rohangálok a zizzent gyerekei után, mert a kicsik nem értették meg, mi is történik apa hol van hol nincs.

Tegnap elvileg hazaköltözött, de a gyerekekkel megint nem foglalkozott, megkértem menjen fürdetni(oké megyek fürdetek), inkább netezett, küldtem a kicsiket, szóljanak az apjuknak, az rájuk se hederített, nekem kellett elvinni a bőgő-apahiányos-fáradt gyerekeket fürdeni(ők nem akartak velem fürdeni, csak apával, ami egy hét apátlanság után érthető, jóval az alap fektetési idő után)

Ha hétvégén itthon volt/van, akkor is vagy net+játék itthon vagy anyjáéknál játék a tesójával, a kicsikre és rám meg tojik.

Így "tök jó" a kapcsolatunk, mert amikor itthon van csak a nyűg, amikor nincs itthon akár hetekig, akkor kisimulok:( Pedig fordítva kéne legyen.

A gyerekeket megviseli, hogy nincs apjuk:( mivel hívjam fel rá a figyelmet.

Dunsztom sincs már. ha elmegyek egy egy nap amikor itthon van hétvégén, akkor inkább leadja a gyerekeket a papáéknak, és leül gépezni, ez se megoldás, és vérciki, amikor a 3,5éves meg a 20hónapos szia apa-val köszönnek a nagyapjuknak:(


2012. szept. 14. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem utoljára szólj neki hogy változtasson,vess be minden érvedet.Ha semmi nem változik én elgondolkodnék a váláson,Gyakorlatilag így is egyedül neveled őket és mint mondod ha nincs otthon akkor simulsz ki.
2012. szept. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért költözött el?Akkor már volt konfliktus köztetek,nem?

Nem lehet,hogy valami másik nő van a dologban?

2012. szept. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A férjed függő. Át kéne beszélni a dolgot és lemondani a netet.
2012. szept. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom, hogy a legnagyobb baj ezek szerint azzal van, hogy nem lehet elrángatni a játék elől. (Habár ez nem vall felnőtt gondolkodásra, így én semmiképp nem maradnék mellette.) Ha mindenképp megoldást akarsz találni, akkor bármilyen óriási konfliktust is vállalva egész egyszerűen száműznöd kell a gépet az otthonotokból. Le kell szoknia. Pont.
2012. szept. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mert sok a munkája későn érne haza, nem szeret utazni, ez volt pl egy kifogás, vagy a másik, hogy azért szív sokat, mert utazás közben Aról-Bre átszálásnál az időt a cigivel üti el, és az albitól a melóhelye nincs messze nem szívna(ha lehet többet szívott:S)

Vagy, mert nem érti nekem miért 30perc egy lecsó, így egyedül megtanul élni, és majd megmutatja... azóta is várom a 15perces lecsóját... Ilyen kifogásokkal költözött be Pestre(jelzem hévvel 30perc az örs), aztán amikor 8kor már úton volt az albiba, máskor meg 8kor még vészesen sokat dolgozva bent volt, kicsit kiakadtam.

És se telefon se se se, nem kíváncsi a gyerekeire:(

Neten megkeresi a játékait, filmeket, aztán letölti és bepunnyad a gép elé, ha valamit megun akkor megint net-letöltés-játék-és így tovább.

Erről se akar beszélni, hogy ebben a világban él:( anyósom is ezt műveli a tesói is, hozott anyag sajnos.


Ami meg a válás erről is volt szó, és rámhagyja/ta, és sajna fel se tűnne neki, ha elköltöznék gyerekestől mindenestől, talán a bútorok hiánya tűnne fel neki(igazolhatóan házasság előtt ajándék nekem, kicsinyes lenne, de vinném), és a gyerekek szívnák csak meg:(

2012. szept. 14. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy így is a gyerekek isszák meg a levét. Van is, meg nincs is apjuk.

Nem írod, hogy mit érzel még iránta. Látsz még esélyt arra, hogy rendbe hozzátok a kapcsolatot? Nem kell rögtön válni, előbb költözz el gyerekestül, ha tudsz hova. Ha így sem változik, nem keres, akkor nincs már választás, csak a válás. Adj esélyt magatoknak a gyerekekkel egy jobb életre, mert ez így nektek nem jó. Ha a párod meg nem változik, akkor így járt, elveszít titeket, de lehet, hogy nem is érdekli.

2012. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Először is, nyugodj meg.

Másodszor: a szeme láttára hajítsd ki a számítógépet. Még jobb, ha akkor esel neki kalapáccsal, amikor előtte ül. Közben fennhangon tájékoztathatod arról, hogy van két gyereke, X-nek és Y-nak hívják őket, és amennyiben nem hajlandó foglalkozni velük, úgy le is út, fel is út.

(A számítógép szétverése fontos momentum!)

2012. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeknek a gyerekeknek nincs apjuk. Sajnos ki kell mondani. Amit ez a "férfi" csinál, az nem apaság. Innentől kezdve, hogy kérted szépen, kérted erőteljesen, kérted csúnyán, én nem engedném be. Tehernek ne járjon "haza". Ez lenne az a pont, hogy feleslegesen nem idegesíteném magam miatta. Én elváltam, tudom, miről beszélek. Kell ez neked? Tényleg? A gyerekeknek sem jó, neked sem jó. Inkább egy harmonikus élet külön, mint ez a feszültségekkel teli káosz. Nem? Legalább egy felelősségteljesen döntés hozó szülőjük legyen már szegényeknek!
2012. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Neten megkeresi a játékait, filmeket, aztán letölti és bepunnyad a gép elé, ha valamit megun akkor megint net-letöltés-játék-és így tovább.

Erről se akar beszélni, hogy ebben a világban él:( anyósom is ezt műveli a tesói is, hozott anyag sajnos.

"

Egyetértek az előzőekkel, nem jó ez így.

A gyerekeid érdeke, hogy elválj!

Látod, mit írtál? "hozott anyag sajnos". Tudod, hogy most még kicsik hozzá, nem kell nekik a számítógép, de csak ezt látják, és azt, hogy Te ideges vagy, ha apa otthon van...

2012. szept. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
En a helyzedben elvalnek. Elsosorban azert mert sokkal konnyebb helyzetben lennek. Igy is egyedul foglalkozol a gyerkekkel semmi segitseg de a tetejeben meg vegig kell neznek, hogy o tepsed a szamitogep elott es a fuel botjat sem mozgatja. nem eppen a legszebben fogalmazva csak porfogokent es nyugkent van a nyakadon. Tobb gondod akad vele mintha nem lenne. Tudom, hogy a gyerekeknek hianyozni fog de gondold el, hogy melyik rosszabb nekik, ha megszokjak, hogy nincs veluk apa vagy pedig ottvan veluk es megis maganyosak mert rajuk sem nez. Szerintem az utobbi sokkal fajdalmasabb.
2012. szept. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!