Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdett beszélni a...

Mikor kezdett beszélni a babád? Nem az első szó érdekel, hanem a konkrét beszéd. Pl 50 szavas szókincs fölött.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves volt mikor folyamatosan elkezdett beszélni. 2 mikor szavakat. (fiú)

A barátnőm kislánya 1,5 éves volt mikor folyamatosan kezdett beszélni, 4 hónappal idősebbek is nálunk.

Most 3 évesek és egy szinten vannak, kisfiam teljesen utolérte.

Amikor 1,5évesen beszélt a kislány én teljesen meg voltam ijedve, hogy az enyém nem beszél, meg, hogy mikor fog, de hál isten az aggodalmam fölöslegesnek bizonyult:)

2012. ápr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismétlem az 1. válaszolót, de épp ugyanaz a helyzet:)

2 évesen szinte semmi, 3 évesen, mint a vele egyidősek. Rengeteg mondókát tud, mindent választékosan mond. szépen, érthetően.

3éves múlt

2012. ápr. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen 16 szavas szókincse volt. Most 2,5 éves, 200 szó felett van a szókincse (már feladtam a számolást), minden nap tanul valami újat, de még nem beszél mondatokban egyáltalán, még 2 szavasban sem.
2012. ápr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamnak nagyon hamar, kb. 15 hónaposan megvolt már az 50 szavas szókincse. Másfél évesen kezdett 2-3 szavas mondatokban beszélni. Most 2,5 éves, le sem lehet lőni. :)
2012. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2 éves múlt egy héttel az első egész mondatnál, pár hét múlva már egyfolytában beszélt, addigra elég gazdag szókincse volt, br a szavakat nem számoltam:)
2012. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

21-27hósig beszélt mondatokban úgy, hogy minden szónak az első szótagját mondta, azelőtt csak az egyszótagos szavakat, de 27hónapos korától egyiknapról a másikra az egyszótagok eltűntek, és normálisan beszélt, mondatokban, és teljes szavakban.

A kisebbik 22hónapos, nagyon sok szót mond ki és nagyon sokat csak egyszótaggal!! :) Nemlepmeg! :)

2012. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Két évesen már mondatokban beszélt, ragozott. A bölcsiben el voltak ájulva tőle.
2012. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Keson, nagyobbik fiam ket es fel evesen kezdett el normalisan beszelni. A kicsi is igy lesz, mar ket eves es csak annyit beszel, higy neha elszolja magat, mond szavakat jo kiejtessel, nem alapszavakat. Es nem ismetli meg.

Szerintem nem akar beszelni, de majd megunja es megered.

Baratnom kislanya egy evesen mar rengeteg dolgot mondott, kb minden szot ismetelt utanunk, alig hittem a fulemnek.

2012. ápr. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Kb. 17 jós volt, amikor folyékonyan beszélt az első. A második 19 hós volt.
2018. júl. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!