Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanád? Állami...

Melyiket választanád? Állami vagy magán?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el a piszkos anyagiaktól. Tegyük fel, hogy van pénz bármire! Szóval, miénk a világ.


Állami intézményt vagy magánt választanál a gyermekednek?


Megmondom őszintén, hogy sokat gondolkoztam ezen mostanság. Kitudnánk fizetni havonta a magánt, de néha úgy vagyok vele, hogy minek, ha ott az állami?

Oké, kicsit "küzdeni" kell a bejutásért (oda is: várólista), de ha időben vagyunk jó helyen, akkor simán bent van a gyermekünk.


Nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne jobb.

Nyilván egy állami intézménybe több a gyermek, kevesebb (néha) a felügyelő, szakember. A magán intézményekben pedig kevesebb a gyermek és jobban odafigyelnek rájuk.


Ki melyiket választaná és miért?


2012. szept. 15. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Ne haragudj,de engem nem mozgat ez a téma...

Eszembe se jut a magán,mert jó az állami is. Aki tanulni akar,az itt is-ott is tud.

Lehet egy magán messzebb lenne /helyileg tőlünk/ mint egy állami. Ez akkor megéri? Nekem nem.

Ha gyerekben felmerülne a kérdés,elgondolkodnék rajta,de együtt döntenénk.

2012. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Tulajdonképpen mioröl van szó? Bölcsöde, óvoda, iskola, vagy mi?
2012. szept. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Bölcsődétől kezdve bármelyikről.


Kedves első!


Ha nem érdekel a téma, akkor nem kötelező elolvasni a kérdést. Nyilván akkor normális választ sem tudsz adni a kérdésre.

Engem olyan emberek válaszai érdekel, akik ezen elgondolkoztak és végül eljutott egy döntésig.

Nem pedig olyanoké, akiknél ez fel sem vetődött.


Köszi.

2012. szept. 15. 15:56
 4/12 anonim ***** válasza:
73%

Talán az államit. Az jó, hogy az oviba kevés gyerek lesz a magánba, de mivel az ovi után fel sem merülne a magánsuli, nem szeretném, hogy a kislányomat "sokkolja" a 25 gyerek iskolában.

Bármi közbejöhet a 3 év alatt, hogy esetleg nem tudjuk kifizetni a nem olcsó magánovit így méginkább maradna az állami.

2012. szept. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Én megnézném mindkettőt és a látottak és már odajáró gyerekek szülei elmondása alapján döntenék. Barátnőm gyerekei magánba járnak, szerintem annyi a plusz az ő óvodájuknak a mi állami óvodánkkal szemben, hogy van angol és a legtöbb foglalkozás oviidőben van, nem délután kell a szülőnek vinni. Viszont az ő elmondása alapján, a gyerek és szülői gárda elég vacak, oda az megy, akinek pénze van, hát, van ilyen is, olyan is. Nekünk szerencsénk van, a mi állami ovinkban nagyon jó a gyerek- és szülőgárda is. Szóval én az alapján döntenék, hogy milyennek találom mindkettőt, felírnám mindkettő előnyeit és hátrányait és mérlegelnék, hogy megéri-e az a plusz 60-70000 forint azt a plusz szolgáltatást. Már ha egyáltalán pluszban jönne ki...
2012. szept. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Magán!

Azért másképp bánnak a gyerekekkel, jobban odafigyelnek, kedvesebbek! A kaja is jobb!

2012. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A magánintézményekkel az a baj, hogy leginkább a sznob emberek gyerekei járnak oda és a szülők azt képzelik, hogy egy ilyen helyen bármit megengedhetnek maguknak ők is és a gyerekeik is, mert hogy ugye fizetnek érte.

Anyósom magánoviban dolgozott és valami borzasztó emberekkel találkozott ott... Azt hiszik, hogy pénzzel bármit meg lehet venni és magasról sz.rnak a többi emberre és persze a gyerekeik is ezt tanulják el. Persze tisztelet a kivételnek, de a gyerekek nagy része már 5 évesen is olyan, hogy lenézi a másikat, ha annak nincsenek olyan ruhái és játékai, mint neki.

Habár lehet, hogy ha nekünk sem okozna problémát havi 100e Ft-ot csak ovira kifizetni, akkor mi is így gondolkoznánk :)

De most azért inkább örülök, hogy nem vagyunk olyanok...


A gyerekeim állami oviba járnak és szerintem semmivel sincsenek alacsonyabb színvonalon, mintha valamelyik gyorstalpalóa magánoviba járnának.

Itt az óvónők tényleg hivatástudatból dolgoznak és nem azért, hogy jól keressenek. Az óvodavezető biciklivel jár, nem 20millás verdával.

Nekem ez elég és szerintem mindent megkapnak, amire szükségük van :)

2012. szept. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi magánba irattuk a kisfiunkat, a kis létszám, a családias hangulat, a nagyobb figyelem, és a sok sportolási lehetőség miatt. A sport az Ő kis igényei miatt lett szempont, mert nagyon mozgékony, imád mindent kipróbálni.

Nekünk nagyon bejött! :)

2012. szept. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Amit a kedves utolsó hozzászóló írt nem lep meg, biztos van ilyen is. Szerencsére mi ezt abszolút nem tapasztaltuk.
2012. szept. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Akkor választanék magánt, ha biztos lehetnék benne, hogy magasabb színvonalat képvisel, mint az állami. Egyes nyugati országokban vannak ilyen elitképző iskolák, ahova nagyon drága a tandíj, viszont magas szintű az oktatás, és komoly fegyelem uralkodik.

A magyar magániskolai rendszert nem ismerem teljesen, de a kevéske tapasztalatom azt mutatja, hogy ezek attól számítanak szupernek, hogy semmi fegyelem nincs, a gyerekek ki-be járkálnak az órákról, semmire nem tanítják őket, a 12 évesekre viszont nem szónak rá, ha kijárnak cigizni stb. Na, ilyen helyre tuti nem adnám a gyereket.

2012. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!