Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TudjÁtok/tudÁtok a gyereketeke...

TudjÁtok/tudÁtok a gyereketeket másra tanítani mint ahogy ti viselkedni tudtok ösztönösen? Érzelmi dologban.

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nálunk sosem volt divat az ölelkezés a családban vagy puszizkodás a szeretlek szó is nagyon ritkán hangzott el. Én ezt annyira nem tartom jónak (persze a másik végletet se ami az amerikai filmeken megy ahol állandóan minden elváláskor szeretlek kicsim stb.) Szeretném ha jellemző lenne nálunk hogy megérintjük egymást, megöleljük a gyerekekkel és mégse jön egyszerűen. Persze mikor kicsik voltak és sírtak természetesen felveszem őket puszit is adok, de pl. amikor már nagyobbak és valamit megbeszélünk olyan jó lenne ha utána csak úgy megölelhetnénk egymást mégis valahogy túl érzelmesnek érzem a dolgot, nem jön "ösztönösen". Így ők sem csinálnak ilyesmit. Ezt hogy szeretlek meg főleg nem tudom kimondani rendszeresen. Nem szeretném hogy ők is ilyenek legyenek, ugyanakkor ezek ösztönös dolgok valahogy nem tudok másképp viselkedni. Lehet ezen változtatni akarattal?
2012. szept. 17. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nálunk sem volt sosem divat az ölelgetés. Én szeretem a lányaimat szeretgetni, és igényük is van rá. Nekem is.
2012. szept. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam ösztönösen jön, így csak elméletben tudok válaszolni, de szerintem ki tudod alakítani, ha tényleg szeretnéd.

Először biztos fura lesz, de mondjuk fokozatosan csináld. Eleinte csak elbúcsúzásnál, meg találkozásnál meg elalvás előtt, aztán szerintem megszokottá válik, és nem is kell gondolnod rá, jön magától is.

2012. szept. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!