Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ti mit tennétek, ha...

Anyukák! Ti mit tennétek, ha a lisztérzékeny gyereketeket sütivel etetné a szomszéd néni és nem hagyná abba kérésre sem?

Figyelt kérdés

Olvastam egy kérdést aminek ez a lényege és nagyon felháborodtam. Az anyuka megkérte többször is de nem volt hajlandó abbahagyni. A másik viszont az, hogy a gyerekek is tudhatnák, hogy nem szabad nekik megenni amit nem az anyukájuk ad.Szerintetek mi a jó megoldás?



itt van az a kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



2012. máj. 27. 20:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vinném oda. Muszáj?
2012. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a kerítésen keresztül adta oda nekik
2012. máj. 27. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer megtette, oké, nem tudta, nyilván jót akart. Ha fel lett világosítva, és ennek ellenére másodszor-akárhányadszor is megtenné, akkor bizony erélyesebb lennék, hisz a cöliákia nagyon veszélyes, ha lisztes dolgot kap egy lisztérzékeny. Egyébként sem értem: mi az, hogy nem hajlandó abbahagyni? Beteg, nem érti, hogy ezzel mekkora problémát csinál? Felnőtt ember, normális az ilyen????
2012. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szerintem se normális...ha szólnak neki miért nem hagyja abba!?


ha semmi esetre sem hagyná abba akár még fel is lehet jelenteni...mit gondoltok?

2012. máj. 28. 12:34
 5/6 Sókristály ***** válasza:

Azt sajnos nem tudom, mi a megoldás, de az biztos, hogy nem egyedi eset.

Ismerősöm kislánya allergiás a dióra. Nagymama vigyázott rá, természetesen tudja, hogy mit nem ehet a kislány. Hazavitték, észrevették, hogy dagad a keze-lába. Nem részletezem, kórház lett a vége a dolognak. Kiderült, hogy a férj tudott róla, hogy a nagymama megetette a kislányt, mert szerinte az allergiát úgy lehet legyőzni, ha jó nagy dózist adunk a tilos dologból, mert akkor hozzászokik a szervezet. Ott anyuka azzal zárta rövidre a dolgot, hogy mindenféle kiabálás nélkül bevitte a nagyit a kórházba a gyerekhez, és megkérte a dokit, hogy mondja el, mi lehetett volna a következménye a magánakciónak.


Az én lányom szójaallergiás. Két hónap múlva lesz 3 éves, és már megtanítottam neki, mi az, amit nem ehet meg, mert beteg lesz tőle. Mindig elmondom egy-egy tilos dolognál, hogy emlékezzen rá, mennyire fájt a bőre, amikor ilyet evett. Emlékszik rá, mert tényleg nagyon fájt neki.

Most már eljutottunk odáig, hogy nem fogadja el a kiflit, csokit, sütiket. Tök aranyos, amikor viszi a pénztárhoz az engedélyezett nasit, és újságolja, hogy "Nincs benne szója". Persze még nem ismer fel minden tiltott dolgot.

Jó, ez nem megy egyik pillanatról a másikra, de talán az is megoldás, ha a szülő tudatosítja a gyerekben, hogy nem fogadhat el bármit.

2012. máj. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mit tennék? Nemes egyszerűséggel megfognám a hölgy sütit tartó kezét, és a szemébe nézve addig mondanék nemet, míg be nem látná, hogy komolyan gondolom a dolgot. Ha sokáig tartana felfognia, a hangomat is felemelném, de a szavaimat továbbra is megválogatnám. Ezt tenném.
2012. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!