Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Ha valakinek nincs helye,...

"Ha valakinek nincs helye, nem tudom miért vállal több gyereket. " - egyetértesz ezzel?

Figyelt kérdés
Az előbb olvastam egy válaszban, hogy akinek nincs annyi szobája, hogy az összes gyereket kezdetektől külön szobába tudja rakni, az ne vállaljon több gyereket? Te egyetértesz ezzel? Most nem arról beszélek, hogy tízen nyomorognak egy szobában, hanem hogy például egy kétszobás lakásba szerinted sem szabad két gyereket vállalni?

2012. szept. 19. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

Az hogy most vállal Gipsz Jakab két gyereket a kétszobás lakásába egy dolog . lehet hogy később mire iskolások lesznek a kicsik már lehetősége lesz egy nagyobb házba költözni. Ez ne határozza meg szerintem azt hogy most vállal gyereket és hogy mi lesz teszem azt 4 -5 év múlva mert sokan olyan létbizonytalanságra is szülnek gyereket hogy azt se tudják jövöre hogy lesz mások meg egynél megállnak akkor is ha tudják később még jobb soruk lesz .


Két+ félszobás lakásos kétgyerkőcös.

2012. szept. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
45%

Már miért ne lehetne?


Legfeljebb ha már nagyobbak nem lesz privát szférájuk. Egy ketrecben is fel lehet nevelni őket, hiszen nincs összehasonlítási alapjuk. Nekik a ketrec lesz a természetes.

Ha tudod hogy később nagyobba tudsz költözni miért is ne.

2012. szept. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
40%
Hülyeség.Régen /pl. dédieink/ meg papáink,mamáink hányan voltak testvérek és hogy éltek? Volt hogy 7en 1 szoba konyhás lakásban, és mégis felnőttek.Lehet hogy szegényen,de szeretetben és összetartásban. Ma mi van? Csak a pénz határozza meg mindennapjainkat. Sajna ennyit változott a világ. :(
2012. szept. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Lehet kétszobás lakásba két gyereket, miért ne? CSak egy idő után nagyon kicsi lesz, nagyon kényelmetlen, mert senkinek se lesz saját zuga. Nagyon egymás szájában élni nem jó. Meg hát ha csak a cuccokat nézzük, azoknak is hely kell.


Én azt mondom, ha később lehetőség van nagyobba költözni, akkor legyen két gyerek két szobába, de ha már a meglévő lakás is csak albérlet, apu minimálbért keres, és sanszos, h haza kell költözni a szülőkhöz, akkor inkább ne.

2012. szept. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én is furcsállottam amikor nagyobb lakásba költöztünk és jött a harmadik baba hogy sokan egyből azt mondták hogy igen, nem baj hogy jön mert legalább LESZ HELY NEKI. Na ez alapján hogy 2 szoba van vagy 3 vagy 4 eszembe se jutott volna mérlegelni marad e a baba vagy nem, vagy tervezek e még másodikat-harmadikat.

Azért egy (nem fél szoba!) szobában 2 gyerek nem olyan rossz vagy meredek dolog véleményem szerint. Nálunk anno lett volna lehetőség külön szobára mégis egy szobában laktunk az öcsémmel. (1.5 évvel fiatalabb)

2012. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kleopátra, azért kérdezd már meg azokat, akik 7-en voltak egy szobábna, h mennyire élvezték, mennyire volt nagy az a bizonyos szeretet. Az idő sokmindent megszépít. Én ismerek egy családot, ahol 9 gyerek van. egy ágyban 4-es is alszanak. az iskolában azok a gyerekek majd' elalszanak a padban, annyira fáradtak. Persze, mert nem tudnak pihenni így. még a levegőt is elszívják egymás szájából.
2012. szept. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a "dédijeink korában" mesét amúgy is hagyni kéne, mert már más világ van. dédiéknél nem volt elvárás a mindennapi zuhany/fürdés, a mindennapos borotválkozás a férfiaknak, hogy minden nap vasalt, illatos ruhában menjenek be a munkahelyre, így pl. nem is volt szükség fürdőszobára. Ugyanez a szobákkal: jó volt a földes döngölt vagy tehénsz@rral mázolt padló. Ma mit szólna a védőnő, ha a pici babád azon kúszna-mászna?
2012. szept. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ja, és dédijeink idejében a 4-6 hetes gyerek tejet kapott. Adsz a gyerekednek?


Kamaszkorban szerintem is kell a külön szoba, saját tapasztalat. Mi most 3 szobás lakásba vállaljuk a kettőt (nappali+étkező egybe, hálószoba, gyerekszoba), de úgy tervezzük hogy 8 év múlva költözünk nagyobba.

2012. szept. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

Abban az időben a földes szobában is el kúsztak-másztak,hidd el. A higiénia az olyan volt amilyennek elképzeljük...

Csak azt mondom hogy úgy is felnőttek és ellenállóbbak lettek mint mi leszünk bármikor,de tudom már nem abban a korban élünk,de azért szerintem 2 gyerek /főleg kis korkülönbséggel/ simán elvan egy szobában együtt. Aztán ha már nagyobbak lesznek és igényük is lesz rá persze külön is mehetnek a testvérüktől,de például ha elkerülnek kollégiumba akkor minek is kell nekünk + még 2 szoba? /hogy télen feleslegesen fűtsük?/ Persze akinek van pénze rá tegye.

Panelba is biztos vállalnak 3 gyereket,még ha 3 lyuk szobájuk is van.Kinek mi tetszik.Én nem vagyok a lyuk szobák híve,akkor inkább legyenek együtt.

2012. szept. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szerintem meg mindenki döntse el maga :) nálunk úgy alakult, hogy van egy nagyszobánk, ami a 4 és 2,5 éves gyerkőcök szobája, van egy közösségi tér, nekünk egy kis hálószobánk és egy félszoba ami jelenleg "dolgozó". Ez utóbbi kettő kb egy méretű, ha kamaszként úgy döntenek hogy külön-külön szobát akarnak, akkor egyik mehet az egyikbe másik a másikba, mi meg birtokba vesszük majd a nagyszobát. Ha nem ragaszkodnak a külön szobához akkor is meg lehet oldani a privát szférát, a mostani szobájuk van akkora, hogy galériaággyal vagy térelválasztóval legyen saját zuguk.

(Amúgy nekem is van egy másfél évvel fiatalabb öcsém és ketten egy félszobában laktunk kamaszkorunkig, lett volna lehetőség külön szobára de mi szerettünk együtt, ilyen is van.)

Jópár évig nem fogunk elköltözni előreláthatólag, tehát ha mégis lesz harmadik baba (egyenlőre nem tervezzük) akkor valahogy kitaláljuk majd hogy mi legyen a szobaleosztás. De addigra a nagyobbak tudnak majd nyilatkozni hogy mit szeretnének, továbbra is együtt vagy már akkor külön-külön... ha ott leszünk majd kitaláljuk. :) Szerintem kamaszkorukig simán elférnének a nagy szobában hárman is (csecsemőként úgy is velem lenne a pici míg át nem alussza az éjszakákat), aztán meg az egynemű tesók mennének a picit nagyobbacska félszobába, galéria vagy emeletes ágyas megoldásokkal, a másik nemű tesó meg külön. De ez még nagyon messze van, ki tudja mi lesz addig, lehet megnyerjük a lottóötöst ;)

2012. szept. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!