Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet reggel elkészülni...

Hogyan lehet reggel elkészülni 3 kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Pár héten belül szülöm a 3. babát. A másik két gyerekem majdnem 2 és majdnem 4 évesek. A majdnem 4 évest hozzuk-visszük naponta az óvodába. Ebéd után megyünk érte, ezzel nincs is gond. A reggelen gondolkodom, hogyan fogunk elkészülni, hogy időben el tudjunk indulni?

Most 7-kor szoktunk kelni, kávét főzök, kakaót és tápszert készítek, reggelizünk gyorsan, kinek vécé, kinek pelenka, öltözés le a pizsit, fel a ruhát, én is összeszedem magamat, 8:10-kor indulunk, mert 8:25-re meg kell érkezni az oviba (8:30-kor zárják a kaput). Nem vacakolok, folyamatosan csinálok valamit.

Na most még jön ehhez egy kisbaba is, akit szintén öltöztetni, pelenkázni és még szoptatni is kell majd.

Nem félek tőle, hogy nem fog sikerülni, valahogy majd megoldom.


Csak szeretném kérdezni más 3 gyerekes anyukáktól, hogy nálatok milyenek a reggelek, illetve szívesen fogadok pár jó ötletet, gyakorlati tanácsot.


(Azt ne javasoljátok, hogy más vigye reggel a majdnem 4 évest oviba, mert nincs senki segítségem.)

Köszi


2012. szept. 21. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy óra alatt a szomszédom 5 gyereket összekészít. 2 iskolás, 2 ovis, egy pici...

Nincs vacakolás, mindenkire felrángatja a ruhát 2 perc alatt, amit este kikészít mindenkinek. sorban állnak a fogmosásnál, az öltözésnél, a cipőfelvételnél. stb...

Katonás rend kell, ha már sok gyerek van. :)

2012. szept. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi 6-kor keltünk, illetve én a kicsivel egy picit hamarabb hiszen ő szopizott még egyett. Ébredéskor a nagyok (mikor született a kicsi 3 és 1,5 évesek voltak)is kérnek inni. Mi Apával kávét, a nagy actimelt, a középső tápszert ivott. Utána öltözködés (előző este kikészítettem a ruhát). Reggeli. Fél nyolckor indulás, mert háromnegyedkor bezárják a bölcsi ajtaját. Bölcsi után ovi. Utána pedig a napi rutin. Rám rám szóltak, hogy ne vigyem haza őket ebéd után. Jobb ha a közösséghez szoknak. Így a középsőért mentünk 1/4 négyre, a nagyért utána. Utána pedig míg az idő engedte játszótereztünk, rossz időben otthon játszottunk.
2012. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én mindent előkészítek este:ruhákat,egyebeket gyerek szerint szortírozva. egy 4 évesnek már önállónak kell lennie,menjen egyedül wc-re,mosakodni,fogat mostni,öltözni stb. addig segítek én a kicsinek,mondjuk ő 3 és sziontén megy oviba,és nyilván több mindent tud mint a 2 évesed,de persze neki kell azért segíteni. ők fixen 6kor kelnek,7kor már az oviban vannak. ha meglesz a pici,én úgy tervezem h ugyanígy csinálom,de a picit fél 6kor keltem szopizni,egyebek.
2012. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
28%

ami fontos,nálunk nincs reggeli evés-ivás. esznek az oviban,reggel erre már nem szakítok időt-nem is tudnék


utolsó

2012. szept. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagy már bőven egyedül öltözött,a kicsi is igyekezett maga felvenni a ruhákat,ha olyan volt,akkor a nagy segített a kicsinek,vagy szólt,hogy nem öltözik. Általában 6-kor keltünk,míg én rendeztem a kicsit,addig a nagyok felöltöztek,de volt,hogy a kicsi még eltökölt,gyorsan megcsináltam a hajukat,majd a kicsinek adtam enni- az ovi elég közel van,de sokszor így is 8 után értünk be,volt, hogy fél 9 is lett.

Akkor szintén 4 és 2 éves volt a két nagy,és szeptemberi születésű a legkisebb. Az öltöztetéssel,szopival 25-30 perc alatt készen voltunk,böfiztetésnél ránéztem a nagyokra. Míg evett a középső,addig megágyaltam. 1-2 hét után már volt,hogy 8 előtt az oviba értünk.


Bele lehet jönni,hidd el! Én mindig a déltől féltem,mikor érte kellett menni a nagyért. A 2 évessel ebédeltünk,volt,hogy pont akkor fejeztük be az ebédet,amikor indulni kellett a nagyért,és volt,hogy a legkisebb pont akkor ébredt fel korgó pocakkal,amikor indulni kellett,olyan is volt,hogy egy fél szopira maradt idő,a félidei böfi után indultunk,majd mikor hazaértünk fejeztük be a szoptatást. Szerencsére tényleg csak pár perc az ovi,kényelmesen sétálva (totyogó gyerekkel) max 10 perc.


Bocs,tanácsot mást nem tudok,csak hogy ne stresszelj,kialakul Nálatok is a napirend,hamar bele szoktok az új szituba :-)



Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3lányos,20 hkm

2012. szept. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálunk Anya öt gyereket készít el reggel.
2012. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!