Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Járhat nekem GYED? Szeptemberb...

Balogh Adél kérdése:

Járhat nekem GYED? Szeptemberben szünt meg a tanulói jogviszonyom (középfokú), azóta regisztrált munkanélküli vagyok.

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nappali tagozaton több mint 1 évet tanultál, akkor jár, de úgy tudom, csak 180 napot vesznek nálad figyelembe!
2012. szept. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én meg úgy tudom nem járhat.

beszámít, ahogy az első is írta, de mivel nem dolgozol így nincs amibe beleszámítson. ha most elmennél dolgozni, bár nem írtad mennyi idős terhes vagy, akkor játhatna neked

2012. szept. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gyanítom, hogy nem. Volt munkaviszonyod suli alatt? Igaz én nem voltam regisztrált munkanélküli, de nem volt jövedelmem, csak hallgatói jogviszonyom, így csak Gyes+családi jár.
2012. szept. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

NEM jár a GYED sajnálom. :(

Azért mert biztosított voltál nem jelenti a GYED-re való jogosultságot. Egészségügyi biztosításod volt, ami azt jelenti, hogy az orvosi ellátásokat térítésmentesen igénybeveheted.

A GYED-hez munkaviszony szükséges, befizetett járulékok utánad, meghatározott ledolgozott idő (365nap-nemrég emelték), ugyanúgy jár, mint a Táppénz, hisz azt is csak az kap aki dolgozik.

GYES-re, és családi pótlékra leszel jogosult.

2012. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

3 hónapig voltam gyakorlaton,szóval ott fizették utánam a járulékokat de akkor ezek szerint sajnos ez nem elég :(

2012. szept. 25. 22:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor még 3 hónap kellene hozzá és akkor már talán jogosult lehetnél rá. A nappali tagozatos jogviszony,ha legalább 2 évig fennállt,akkor az 180 napnak számít. Ehhez kell szerezned még 185 napot.
2012. szept. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. okt. 1. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!