Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha munkanélküli vagyok, akkor...

Ha munkanélküli vagyok, akkor tényleg csak a GYES jár?

Figyelt kérdés

Most még a 2. gyerek után járó szabijaimat töltöm, de szinte biztosan kirúgnak (viszont elég sok végkielégítés jár, mert 15 éve ott vagyok). Szeretnénk 3. gyereket hamarosan, de nem biztos, hogy találok állást, mielőtt terhes leszek (már nem vagyok fiatal - nincs túl sok időm). Ha munkanélküliként leszek terhes, akkor csak a GYES-re leszek jogosult? A gyerek születése napjától?

Előtte terhesen elmehetek munkanélküli segélyre? Hogy "járok jobban"?


2012. szept. 13. 14:20
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Miután megszűnik a munkaviszonyod, elmehetsz munkanélkülire, de csak 90 napig fog járni járadék. Utána nem kapsz semmit tőlük. Viszont ha hamar sikerül a 3. baba, akkor még kaphatsz tgyást/gyedet is. Ugyanis a gyed feltétele, hogy a szülés napjától visszamenőleg 2 éven belül legyen 365 nap munkaviszonyod. Ebbe a munkanélküli járadék ideje is beleszámít. Tehát ha rögtön elmész munkanélkülire a munkaviszony megszűnése után, akkor kb. 6 hónapon belül teherbe kellene esned ahhoz, hogy jogosult maradj (ebben a 6 hónapban a munkanélküli járadék ideje is benne van). Viszont ha túlléped ezt az időt, akkor hiába maradsz regisztrált munkanélküli, ha így esel teherbe, akkor csak a gyes fog járni.
2012. szept. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajna nem fog összejönni a 365 nap, mert tavasz óta GYES-en voltam, most 2 hónap a szabim, amit kiveszek, + 2 hónap a felmondási időm. Utána vissza szeretnék menni GYES-re (áprilisig kapom), aztán mennék munkanélkülire csak. Gondolom a GYES nem számít munkaviszonynak. Ha viszont a kirugás után mennék munkanélkülire, 90 napig kapnám csak (4 hónap + 3 hónap), és így sem jön ki a 365 nap... Jól gondolom, ugye?

Ráadásul ha valami csoda folytán mégis összejönne a 365 nap, akkor sem lenne valami egetverő összeg a TGYÁS és a GYED a GYES-hez képest, nem?

2012. szept. 13. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!