Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamaként külföldre költözve...

Kismamaként külföldre költözve miket kell kint intézni, hogy hivatalosan is ellássanak és ott szülhessek?

Figyelt kérdés
Angliába költöznénk még a baba megszületése előtt, a férjemnek lenne is munkahelye, és szeretném tudni, milyen formában kell társadalombiztosítást oda fizetni, hogy ugyanúgy ellássanak ott is, mint itthon. Hol kapom meg a további információkat, hogy milyen vizsgálatok kellenek? Vagy inkább várjuk meg míg megszületik a baba?

2012. szept. 24. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én szlovákiából költöztem át magyarországra és itt is kezdtem el dolgozni. A gyerekvállalással 1 évet kellett várnunk, hogy később megkapjam a támogatásokat (anyasági, terhességi gyermekágyi segély, GYES, stb.).Akkor vagyok rá jogosult, ha a szülést megelőzően 2 éven belül legalább 365 napon át biztosított voltam. Orvost is 9 hetes terhesen váltottam, mert a szükséges vizsgálatokat is itt kellett elvégezni ahhoz, hogy szintén kapjak valamit.

Szerintem nézz utána, hogy ott mi a feltétele annak, hogy anyaságit kapj.

2012. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!