Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi esély van örökbefogadni...

Mennyi esély van örökbefogadni testvéreket, úgy hogy az egyik pici baba, vagy ikreket?

Figyelt kérdés
Van már két gyerekünk, így újszülöttre szinte semmi esélyünk. Arra gondoltam, hogy talán testvéreket könnyebb örökbefogadni, mert lehet, hogy két gyereket egyszerre nem sokan vállalnak, így, ha mi azt szeretnénk, valamivel könnyebb lenne.
2012. szept. 27. 16:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a testvéreket eleve nem választják szét, és együtt lehet őket örökbe fogadni ill. nevelőszülőknek együtt nevelni. Kivételt képez, ha később születik még egy vagy több testvérük, akkor ő már nem kerül automatikusan a tesóhoz, de a szülők előnyt élveznek, ha bevállalják az új babát is.
2012. szept. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom, csak azt, hogy egy ismerős pár úgy várt 3 vagy 4 évet, hogy nem volt saját gyerek, szinte 0 esély, hogy legyen (rengeteg beültetés után), és csak azért kaptak akkor is, mert akik előttük voltak a sorban nem akartak 2-t. Így ők előre kerültek, újszülött ikreket fogadtak örökbe. Ha nem vállalják, lehet, hogy még 1 évet kellett volna várniuk (vagy többet).
2012. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!