Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerektartás összegének...

A gyerektartás összegének megítélésére van befolyással, hogy az anya dolgozik vagy sem? Ha igen, több vagy kevesebb lesz általa?

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Befolyásolja, igen. Ugyanis a megállapításkor figyelembe veszik az apa bevételét és kiadását, ugyanúgy az anya bevételét és kiadását is. Ha az anya nem dolgozik, jobb esély van valamennyivel nagyobb összegre, mintha nem dolgozna. De azért nem a fizuja helyett kap gyerektartást, tehát sok 10e ft nincs a két összeg között, vagyis pl ha nem dogozik kapna 30e-t jól kereső apától, ha meg dolgozik kapna 22-25öt (csak egy példa volt a viszonyítás miatt).
2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmi befolyása nincs rá! A gyerektartás összege a másik fél netto jövedelmének a Bíróság által meghatározott százaléka, vagy fix összeg.
2012. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%

A férj fizetésének maximum 20%-a lehet, egy gyerek esetén.

Szerintem nem számít mert az nem neked hanem a gyereknek jár, másrészt ha nincs munkád akkor nem is ítélik neki, hisz az apának nem kell a volt feleségét eltartani, hanem a gyerek költségeinek a felét kell fizetnie.

2012. szept. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó, elég zavaros, amit írtál. Először is nem max 20%, hanem általában 15-25% között szokta ítélni a bíróság. Persze, hogy nem nekem, hanem a gyereknek jár, ezért nem is az én szüleim jövedelmét nézik, hanem a gyerek szüleinek, vagyis a miénket, és én azt gondolom, mindkettőnkét. másrészt: mit nem is ítélnek oda, és kinek, ha nincs munkám???? ezt végképp nem értettem. egyébként egy embernek, főleg szülőnek akkor is van valamennyi jövedelme, ha nincs munkája.
2012. szept. 28. 18:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Anyukának ha nincs munkája akkor miből tartaná el a gyereket? Mert gyerektartás meg családi semmire nem elég, így értetem. Azt meg, hogy nem ítélik neki azt meg azért írtam mert ha az Anyának nulla jövedelme van akkor miért ítélnék neki a gyereket. Miből nevelné a gyereket? Oké nő párti a bíróság de azért a gyerek érdeke is, hogy ne éhezzen egy fűtetlen szobában.

Nem szándékoztam senkit megsérteni ezzel, remélem nem vetted magadra.

2012. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez oltári nagy hülyeség, már bocsánat. Például ha apuka nincs, és anyuka dolgozik, akkor ki maradna otthon a gyerekkel? Ilyen alapon minden gyesen levő egyedülálló anyukától el kellene venni a bölcsőde kor alatti gyerekét!!!!!!!! Sőt, kifejezetten az újszülötteket, mert a gyermekágyból meg pláne nem kel ki a szoptató kismama pénzt keresni! URAMATYAM, GONDOLKOZZ MÁÁÁR!!!! Ném érted, hogy éppen ezért találták ki a gyerektartást, hogy a gyereket legyen aki nevelje is, merthogy a pénzkeresés mellett ugye valakinek azt is kéne....
2012. szept. 28. 20:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki gyesen, gyeden van annak van jövedelme. Pénzkereset mellett neveli több millió anya a gyerekét.
2012. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én is ezt írtam, hogy akinek nincs munkája, annak többnyire még mindig van jövedelme.
2012. szept. 28. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja. Bíróság a férj jövedelmének 15-25 %-a szokott lenni,vagy megegyezés kérdése.Továbbá butaság az ,h a különélő apának a gyermekkel kapcsolatos kiadásoknak a felét kell fizetnie!!!!Hiszen ebben az esetben az anya természetben látja el a gyermeket:mos,főz,foglalkozik vele. Tehát ha mondjuk az ex fizet 50e ft-ot,de a baba szopik, csak pelus+babaápoló szerek kellenek,meg pár ruha,gyógyszer nem kell az anyának hozzátenni +50e ft-ot. És még valami az anyának nem kötelessége elszámolni a gyermektartást fizetőnek , hogy mennyit mire költött.
2012. szept. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!