Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás. Szerintetek mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás. Szerintetek mik a kilátásaim?

Figyelt kérdés

A lényeg: egyedül nevelem a két közös gyerekünket. Apuka sem anyagilag, sem érzelmileg nem támogatja őket.

Gyerektartást nem fizet, soha nem is tette, arra hivatkozva, hogy neki magának sincs. Egyébként a fiúk 7 és 9 évesek, ha ez érdekel valakit.

Most szeretnék elmenni a bíróságra, hogy megállapítsanak a gyerekek részére gyerektartást.


A kérdés: mik a kilátások a gyerektartás megítélésére, ha az apuka munka nélkül van, nincs jövedelme, bevétele(legalábbis ezt állítja, de ezt én nem tudom ellenőrizni), viszont van két másik kiskorú gyereke is, akikkel egy háztartásban él.


Köszönöm előre is a válaszokat!



2012. ápr. 27. 08:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

szerintem próbáld megegyezni az apukával, ugyanis ha most elméssz a bíróságra akkor az elmúlt 7-9 évre is kell fizetnie vagy amióta külön vagytok és az úgy szerintem nagyon sok és ha tényleg nincs neki akkor visszamenőleg sem tudná kifizetni. én is így voltam, apukám külön élt nem tudta fizetni a gyerektartást és kb amikor 10 éves voltam akkor tudta fizetni ami havonta 13.000 ft volt tehát nem sok ,de az is több a semminél. persze nálad a duplája lenne vagy több mert nálad 2 gyerek van. amúgy miét csak ennyi idő után akarsz intézkedni? és már csak akkor kb 10 évig kellene fizetnie mert ha betöltik a 18-at akkor utána már nem kell fizetni. vagyis nem köteles de ha utána is tudja akkor az is segítség neked/nektek is. nekem 18 éves korom után nem tudta fizetni mert ő is munkanélküli, én sem tudtam még elhelyezkedni és anyukám is munkanélküli úgy hogy elég nagy gáz.

egyébként 21 éves vagyok

2012. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

- gyerektartást fél évre visszamenőleg kérhetsz (tehát kicsit előbb kellett volna menni)

- ha az apa nem fizet akkor az állam megelőlegezi (tehát te megkapod) és az állam majd behajtja az apán. (tehát kicsit előbb kellett volna menni)

- a minimális 12 ezer forintot mindenképp megítéli a bíróság, akkor is ha az apa munkanélküli

2012. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
utolsó válaszoló: és ha megítélik a 12.000 ft-ot és az apa munkanélküli,mit tud csinálni ha nem tudja fizetni? SEMMIT és ezt tapasztalatból tudom mondani
2012. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
10 évre visszamenőleg nem fogják megfizettetni, csak 6 hónapra. Nem 18 éves korig jár, hanem addig amíg tanul, tehát ha utána elmegy felsőoktatásba első diploma megszerzésének végéig köteles fizetni. Az én apukámnak így 23 éves koromig fizetnie kellett.
2012. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem fizeti, de az állam megelőlegezi. Tehát az anya a gyerek megkapja. És ez a fontos
2012. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
az 5. válasz a 3-ra
2012. ápr. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy csak fél évre visszamenőleg ítélhetik meg. Azt is tudom, hogy minden ember réges-rég elment volna már, viszont és eddig bíztam benne, hogy az apuka megtalálja a számításait, és magától fog fizetni. Ezen kívül, eddig én is sokkal jobb anyagi helyzetben voltam, most viszont rosszra fordultak a dolgok.

Rengetegszer próbáltam megbeszélni vele, hogy adjon pénzt a gyerekek költségeibe, de mindig az volt a válasz, hogy nekem sincs pénzem, miből adjak?

Meg, hogy a másik két gyerek is ott van neki...De könyörgöm, nekünk ahhoz mi közünk van?

Egyébként alig találkozik a fiainkkal, ami nekem nagy szomorúság, hiszen én azt szeretném, ha annak ellenér, hogy mi nem tudtunk együtt élni, azért ők kapcsolatban legyenek egymással. De telefonon nem hívja őket, el nem viszi, ha el is viszi, ami általában 4*5 nap egy évben, akkor is én könyörgöm ki, hogy vigye már el...

2012. ápr. 27. 09:17
 8/22 anonim ***** válasza:
Menj, kérj a bíróságon gyerektartást,megítélik, és ha nem fizet azonnal kérd a végrehajtást. Akkor az állam fizet és a gyerekeknek megvan az a pluszpénz
2012. ápr. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

"elmúlt 7-9 évre is kell fizetnie vagy amióta külön vagytok"

--> max. hat hónapra visszamenőleg lehet gyerektartást kérni.


"nálad a duplája lenne vagy több mert nálad 2 gyerek van."

--> ettől nem lenne a duplája, gyerektartás címén maximum a jövedelem 50%-ig vonható, egy gyerekre meg max. 33%-ig.


"ha betöltik a 18-at akkor utána már nem kell fizetni."

--> de, köteles, amíg nappali tagozaton tanul a gyerek.


Apuka munkanélkülisége esetén is meg fog valamennyit ítélni a bíróság, amit nyilván apuka nem fog tudni fizetni. Ezután meg kell próbálnod a végrehajtást, ami eltart egy ideig. Mikor ez sikertelen, akkor kérheted az államtól a megelőlegezést, ez max. 3+3 évre lehetséges. (Tehát első körben három évre állapítják meg maximum, ami egyszer hosszabbítható.) Ha időközben apuka mégis képes fizetni, akkor persze onnantól az állam nem fog.

Egyébként ezt az egészet akkor lehet csak elindítani, ha már bizonyítottan egy ideje nem tudott fizetni. (A megítélést követően!) Érdeklődj a pontos szabályokról a helyi gyámhivatalon.


"Meg, hogy a másik két gyerek is ott van neki...De könyörgöm, nekünk ahhoz mi közünk van?"

--> hát pedig a bíróságot érdekelni fogja, és figyelembe fogja venni ezt a tényt is, mivel apukának ezek szerint négy gyereket kell tudnia ellátni, nem csak kettőt.

2012. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Igen, igaz az amit az előző mond. Gyermekjólétibe is bemehetsz, ott is tudnak majd segíteni.


És én egyetértek Veled abban is, hogy miért Neked kellene foglalkoznod a másik két gyerekkel. Mármint persze, egyértelmű, hogy megoszlik köztük a pénzt.

Viszont az apa volt a felelőtlen, ha már az előző kettőt sem tudta eltartani. Akkor minek kellett neki még kettő? Hiszen az előzőeket sem egyedül vállalta a kérdező, az apának ugyanolyan felelőssége van!


Szóval értem én, hogy nehéz 4 gyereket fizetni a semmiből, de szerintem senki sem kötelezte rá apukát.


Úgyhogy most tessék apaként viselkedni! Az nem csak a gyerek megcsinálásáig tart!!!


Bárki lehet persze munkanélküli, viszont a törvényben benne van, hogy a saját költségei előtt a gyerek költségét és veszélyeztetésének megszüntetését kell vállalnia.

Ha ez pár hónap lenne, én is elnézném, de itt azért más a helyzet. Ráadásul kétlem, hogy a másik családban a gyerekeket és a férfit is az anya látná el anyagilag. Vagy akkor nagyon menő állása van.

2012. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!