Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Lehet, hogy buta...

Anyukák! Lehet, hogy buta kérdés, de a mandula gyulladás tud fertőzni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősünknek az van, tegnap egy társaságban volt a férjemmel és a sógornőmmel. Most félek, hogy esetleg megfertőzhetik a kislányunkat. Nem vagyok ebben jártas, úgyhogy lehet csak én parázom túl a dolgot, de féltem a kicsit. Köszönöm a választ!
2012. szept. 30. 10:50
 1/3 anonim ***** válasza:

A mandulagyulladást kiváltó kórokozó tud fertőzni.

Nem mindenkinek mandulagyulladást okoz.

Lehet, hogy valaki el sem kapja, lehet tőle sima "megfázás", lehet középfülgyulladás stb.

Bárhol össze lehet szedni sajnos (játszótér, tömegközlekedés, bevásárlóközpont).

2012. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen,fertőz, kisfiam a 40 fokos melegben szedte össze valahonnan...

De ha férjed,sógornőd nem kapta el,nincsenek tüneteik,akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy lányotok elkapja.

Esetleg adj neki pár napig C vitamint, hogy erősítsd, de más amúgy sem igazán tehetsz.

Tényleg összeszedheti akár játszóról is.

2012. szept. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen tud. 2 fajtája van, vírusos és bakteriális.
2012. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!