Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok! Földgáz...

Nagycsaládosok! Földgáz árkedvezménye hogyan működik?

Figyelt kérdés

Ti igénybe vettétek? Olvastam az Államkincstár oldalán, hogy szeptemberben kell benyújtani az igényt. De ha mi csak decembertől leszünk nagycsaládosok, akkor hogyan működik, tudjátok?

Mennyi a kedvezmény?


2012. szept. 30. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én felhívtam a MÁK-t, megkérdeztem, mert mi meg októberre várjuk a harmadik picit. Nekem azt tanácsolta a hölgy, hogy esetleg próbáljam megkérvényezni, amit nagy valószínűséggel el fognak utasítani, hszen addigra még nem fog megszületni a harmadik és talán beleférünk a 30 napos reklamálási időbe, így talán megkapjuk. Később már nem lehet igényelni a következő évre, legfeljebb 2013. szeptemberében, 2014-re. Az összeg tekintetében azt mondta, hogy nem biztos, hogy megér ennyi herce-hurcát, mert kb. évi 5000 Ft lenne. Úgyhogy én úgy döntöttem, hagyom az egészet, többe kerülne majdnem a tértivevény oda-vissza többször :)
2012. szept. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi az egész múlt évre 2000ft-ot tudtunk kihasználni!!! Marha nagy segítség!
2012. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na és támogassuk a nagycsaládosokat. Ejha.

"A gyermek nem magánügy, hanem a közjó egyik eszköze, a gyermekvállalás pedig nemzetstratégiai ügy – mondta Kövér László"

Azt hittem naívan, hogyha 40-50 e ft/hó a téli fűtésünk egy sima téglaházban, mert annyi, akkor kb. a fele lesz.


És tudjátok mi a vicces? Aki látja, hogy váruk a 3. babát, a legtöbb azt kérdezi: "ugye megéri a nagycsalád, azért vállaltátok? minden ingyenes, az államtól kaptok mindent, ugye?"


És amikor mondom, hogy semmit nem ad, kivéve, hogyha jó apuka br. bére, akkor van előny, nem hiszik el.


Nem azért szerettünk volna 3. gyereket, de az állam tényleg úgy közvetít, mintha mindent ők adnának ilyen esetben.

Félárú az ovi? Ez 3.500ft. tyű ha.


Köszi a válaszokat, kicsit meglepődtem, azt hittem, hogy sokkal több lenne.

2012. szept. 30. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!