Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyesről visszamentem volna...

Gyesről visszamentem volna dolgozni, de kirúgtak. Hogy is van a munkanélküli, szoc. Segély?

Figyelt kérdés

Gyermekem 3 éves korában kirúgtak. Még tart a felmondási időm. Ha lejár, utána 90 napig jár max. az álláskeresési járadék.Ha addig nem sikerül elhelyezkednem valahol, azután szociális segélyre vagyok jogosult? Havi huszonpárezer ft.

Ilyenkor az önkormányzat fizeti a TB-t, illetve bármilyen közmunkára kiküldhet és köteles vagyok menni?


2012. szept. 30. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel (és érint sajna), nem vettek vissza gyes után. Szerencsére kaptam végkielégítést és a felmondási időmet is kifizették. Én bejelentkeztem a Munkaügyi Kp-ba, most álláskeresési járadékot kapok 90 napig. Októberben jár majd le, de szerintem utána már nem jár semmi.
2012. szept. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is bejelentkezek a munkaügyi kp-ba, ha lejár a felmondási időm és ugye megszűnik a munkaviszony.

Viszont az érdekelne, hogy a munkanélküli után (ha addig nem sikerül elhelyezkednem), hogyan működik a szociális segély, közmunka, stb...

2012. szept. 30. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól írod kérdező.Ha lejár a 90 nap,jelzed a m központnál h közreműködni szeretnél továbbra is velük,így időnként be kell menni pecsételni.Önkormányzatnál pedig igényeled az aktív korúak támogatását.Ez 28e ft körül van,de vonnak tb-t belőle,így kb 22e ft-ot kapsz. Évente felülvizsgálják,ha addig nem sikerül elhelyezkedned.
2012. szept. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok...elfelejtettem: igen kiküldhetnek közmunkára,ha visszautasítod,megvonják a támogatást.
2012. szept. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem sikerül "időben" munkát találnom (főváros), bár év vége felé nem sokan vesznek fel embert. Főleg kisgyerekeseket...:(

2012. szept. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!