Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házassági anyakönyvi kivonat...

Házassági anyakönyvi kivonat kérdés. Hogy van idén? Júliusban házasodtunk, elvileg decemberben szülök.

Figyelt kérdés
Ebben az esetben ki kell kérni? Vagy van valami teendő szülés előtt ezügyben?
2012. okt. 2. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Azt hová tetted amit a házasságkötéskor kaptál?

Tudod, amit az anyakönyvvezető nyomott a kezedbe az emléklappal meg a személyikkel együtt!

2012. okt. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem, hogy az a papír meddig érvényes. nem voltam egyértelmű:)
2012. okt. 2. 19:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Tőlem Debrecenben nem kérték.
2012. okt. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
El kell, hogy fogadják. Én most szültem Debrecenben és tavaly volt az esküvőnk. A védőnőm mondta, hogy a debrecenieknek jó az eredeti, mert utána tudnak nézni, hogy érvényes-e még a házasság. Ha viszont vidéki lennék, akkor kérni kellett volna az anyakönyvi hivataltól (ha jól emlékszem) 3 hónapnál nem régebbi kivonatot, mert az ő adatbázisukhoz nincs hozzáférés. Gondolom ez máshol is így működik, de talán a védőnőd kéne megkérdezni, neki pontosan kell tudnia.
2012. okt. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi 2009 szeptemberében házasodtunk össze, és 2010 júliusában szültem, semmi gond nem volt az anyakönyvi kivonattal.
2012. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Az lenne a kérdésem, hogy az a papír meddig érvényes"


Addig amíg el nem váltok! 2003-ban volt az esküvőnk 1006-ban született a lányom és nem kellett új! Ezek nem járnak le!

A születési sem jár le, én az 1968-ban kiállított születésimmel szoktam személyit csináltatni!

2012. okt. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvezéshez 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat szükséges.

Úgyhogy nekünk például ki kellett kérni egy újat, mivel a Kincsem még két hetet benn óhajtott maradni :)

De ez egyébként kórházfüggő, mert a János Kórházban ki is volt plakátolva, hogy idéntől tényleg kérik is...pedig a jogszabály egyébként már korábbi!

De nálatok bőven benne vagytok a 300 napban, úgyhogy semmiképp nem kell.

Mondjuk mi nem kaptuk vissza a leadott anyakönyvi kivonatot, de gondolom látták, hogy friss azért nem... :)

2012. okt. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a kórházban, ahol szülni fogsz (pl kórházi védőnő). 3 éve nekem kellett újat kikérni, az idén meg elfogadták az eredetit (12 éves). Ahol én szültem ott a szülészet-nőgyógy. körül ki is van plakátolva hogy mi kell az anyakönyvezéshez.
2012. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!