Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülés bemutatásakor szükség...

A szülés bemutatásakor szükséges házassági anyakönyvi kivonat kikérésénél szükséges mindkét félnek (férj, feleség) jelen lennie?

Figyelt kérdés
2012. márc. 27. 19:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Eltörölték ezt a törvényt! Mi mikor bementünk kikérni, az anyakönyvvezető, konkrétan hülyének nézett minket. :)
2012. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

?????????????????????????

Most mire gondolsz?

Jó esetben nem kell kikérni a házassági anyakönyvi kivonatot, az van otthon.......

De nem kell

2012. márc. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
3 éve még kellett a házassági anyakönyvi kivonat hivatalos másolata, a második gyermekem viszont júliusi, neki már nem kell, valóban nincs már az a törvény érvényben.
2012. márc. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 alaszka ***** válasza:
Friss házassági még kellett júniusban, én akkor szültem. Elég az egyik fél. De hogy törölték ezt el? És ha elválik valaki, akkor is simán anyakönyvezhetik az apa nevére, ha a régi házasságit elviszi a kórházba??
2012. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem.. de ha megkéred ki is postázzák neked! (nekünk kipostázták)

Amúgy pedig minden gyerek születésénél újra és újra ki kell kérni a házassági a.k.-t, az évnek megfelelően.

2012. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A három éve született kislányomnál kellett a kivonat, és most, kaptam egy papírt CTG-n, amin felsorolták, hogy mi kell a kórházba, és az iratok között szerepel ez is (300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat). Inkább beszerzem, nehogy gond legyen, de, mivel a férjem dolgozik, nem akarom ezzel rabolni a munkaidejét, elintézném egyedül. Mivel holnap után 39 hetes leszek, eléggé sürgős az ügy, ezért nem játszik a postai úton való intézkedés. Tehát, akkor a férjem nem kell, hogy jelen legyen?


Köszönöm az eddigi és az ez utáni válaszokat is! :)

2012. márc. 27. 22:34
 7/17 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok. Továbbra is tartom, hogy nem kell már, de 3 éve nekem édesanyám kérte el, mert már Budapesten élek, de az esküvő a szülővárosomban volt. És oda csak ritkán, akkor is hétvégén jutunk el. Akkor 3000 ft-ot kellett fizetni a másolatért. Viszont a legegyszerűbb, ha felhívod a hivatalt, biztos szívesen segítenek telefonon. Boldog babázást Neked :)
2012. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 alaszka ***** válasza:
Nekem egyiknél se kellett fizetni érte, azt mondták ez nem kerül pénzbe!!! Kétszer kértem ki. Kinyomtatták újra, és ennyi, rajta volt az aznapi dátum. Elég, ha te mész.
2012. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a szabály: 300 napnál nem régebbi házassági kivonat..... végül elég volt a fénymásolat is.
2012. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A kérésemen egyáltalán nem lepődött meg az ügyintéző a hivatalban. Ingyen megkaptam a másolatot, és egyedül is kikérhettem. Köszönöm a valaszokat. :-)
2012. márc. 31. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!