Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Számotokra szimpatikus egy...

Számotokra szimpatikus egy olyan anyuka és barátkoznátok vele aki egyrészt csak dicsekszik másrészt vájkál az életedben?

Figyelt kérdés

Van egy anyuka ismerősöm, 2 gyereke van neki is, nekem is. A kérdésem lényege az lenne hogy szerintetek elképzelhető olyan hogy valakinek tökéletes az élete soha egy pici problémája, aggodalma rossz érzése nincs? Egyrészt kellemetlenül érzem magam mert nekem igenis vannak problémáim, aggodalmaim és ha beszélek róla, úgy tűnik folyton panaszkodok, pedig csak őmellette tűnik úgy. Neki minden gyereke fantasztikus, korán csinál mindent, ügyes, okos, MINDENBEN. Ha olyan szituáció van ahol fény derül arra hogy mégse tökéletes a gyereke, azt is kimagyarázza valahogy pl. a kisfia 21 hónapos és nem igazán beszél nehezen érthető amit mond, de mikor ez nyilvánvalóvá válik, egyből elmesél 3 történetet amikor mondatokban beszélt ékesszólóan a gyerek. dE EZ csak egy példa folyton hasonlítgatja az enyémeimhez az övéit. Amikor elmeséltem nagyon boldogan hogy a lányom 10 hónapos és elindult (és látta is mert találkoztunk) akkor nem azt mondja hogy de jó örülök , hanem hogy az ő lánya már 9 hónaposan ment (ezt ugye ellenőrizni nem tudom mivel már 4 éves a lánya). Tényleg értelmes, jólnevelt gyerekei vannak, ezt nem vitatom el, szoktam tőle tanácsot is kérni.

Az én életemből mindig úgy kérdezget anyagi dolgokról meg minden másról amitől úgy érzem minden találkozás után hogy kb.minden részletben jót vájkált de ő sose mond semmit magáról. Neki tökéletes a családi élete imádja szerelmes a férjébe imádja az anyósát a sógornőjét, a sógorát, ezer barátja van. Én azt hittem ezek egy része csak kitaláció, de közben meg tényleg akármerre megyünk neki mindenhol van egy ismerőse egy barátja mindenki tök kedves vele, és nem értem, mást nem zavar ez a tökéletesség ami őt körülveszi? Más ezt elképzelhetőnek tartja hogy neki sose egy problémája nincs, mindig csak mások a problémásak?


2012. okt. 3. 12:26
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyre kellemetlenebb érzés találkozni velük, ami kár mert a gyerekeink annyira jól elvannak együtt és sok jót tanulnak az enyémeim az ő gyerekeitől. És nem tudom hogy velem van a baj vajon amiért nem tudok megbírkózni ezzel vagy csak velem ilyen Miss Tökéletes??
2012. okt. 3. 12:28
 2/9 anonim ***** válasza:
nekem volt egy ilyen ismim, már az agyamra ment, hogy mindig a gyerekével dicsekedett, közben meg buta volt, mint a tök. Egy idő után ha megláttam messziről, átmentem a túloldalra. Eszemben se lenne ilyennel barátkozni.
2012. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ő nem buta, amúgy nagyon is értelmes nő, csak ez a furcsaság hogy soha semmi probléma nincs a gyerekeivel, vele se, a családjával se, az anyagi helyzetével se tehát hogy minden téren hibátlan legyen, nekem ez a furcsa, és hozzátenném, hogy igyekszem nem irigykedni egyáltalán!! csak különösnek tartom. Ezt meg egyenesen zavarónak amikor "faggatózik".
2012. okt. 3. 13:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Kicsit figyelj jobban, és biztosan rájössz, hogy mégsem olyan klassz minden. Nem kell vele megszakítani a kapcsolatot, járjatok össze, pláne, ha a gyerekeknek jót tesz.

Viszont!!! Ne mesélj annyit magatokról, vagy legalábbis válogasd meg, mit hogyan mondasz neki. Ha elmesélsz valamit, gátlástalanul kérdezz vissza, hogy "És nálatok?".

Hidd el, nem fenékig tejföl az ő élete sem, az ilyen típus valamit mindig kompenzál a dicsekvéssel, és a látszat-tökéletességgel...

2012. okt. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Számomra nem lenne szimpatikus, de attól még lehet vele néha pár szót váltani, viszont barátnőnek nem nevezném, az biztos. Ha megragadtok ezen a szinten, akkor szerintem nincs ezzel baj. Biztos , hogy nála is vannak negatív dolgok, történések, csak nem mondja mert nem vagytok olyan viszonyban.
2012. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez mind csak látszat!!! Vájkálj te is, előbb-utóbb előbukkan valami... Az ilyenek ált kompenzálnak valamit (Pl megcsalja a férje, nincs rendben a házasság, stb). Kérdezz vissza te is. Nincs olyan, hogy minden tökéletes legyen!

Nekem is van egy ismerősöm. 3 hónapnyi járás után lett terhes, komoly problémáik vannak a párjával, 8 általánosa van, de mindig azzal kérkedik, hogy az ő gyereke stabilabban jár mint a miénk, többet beszél, több foga van. (Pontosan egy idősek a gyerekeink.)Volt olyan, hogy felhívott, hogy totyog a lányuk. Mondom szuper, a miénk is. Ő egyből rákérdezett, hogy mióta? Mondom 3 napja... (Ja, és az ő lányuk alig múlt 8kg, a miénk több mint 10... Jó hogy könnyebb neki a járás...) Nagyon utálom az ilyen összehasonlítgatásokat. Bocs az offért!

2012. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg tudtok abban segíteni hogy hogyan lehetne udvariasan lerázni amikor mesélek valamit ő meg tovább vájkálna hogy mennyibe került meg honnan hasonlók? Én nem akarok az ő életében "vájkálni", mert úgy gondolom kiderül úgyis ha valami nem "kerek" de nála minden kerek...én akármit kérdezek ő abban biztos hogy jobb, jobban tud mindent tökéletesebb benne ő is, a gyerek is. Tehát nincs kapaszkodási felület ahol kérdezhetnék hogy velük mi a helyzet. Tök csöndben nem tudunk üldögélni mialatt a gyerekek játszanak. Mindig megpróbálom hogy nem beszélek semmiről de úgy faggatózik hogy válaszolni kell rá ha nem akarok tök bunkónak tűnni. És azt nem értem hogy mindenkivel ezt csinálja (hallottam már másokkal is beszélgetni) és valahogy senkit se zavar látszólag. Ezért gondolom,hogy velem lehet a baj. Abban sem vagyok biztos hogy az én dolgaimat nem mondja e el másnak. :(
2012. okt. 3. 13:50
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Kezdem érteni, hogy miért közösítenek ki az anyukák. Nem árad belőlem a panasz, jól érzem magam a bőrömben, a férjemmel jól megvagyunk és a babám sincs a terhemre, imádok vele foglalkozni. Ja és a legfontosabb, nem szoktam folyamatosan arról beszélni, hogy mennyire nincs pénzünk (nem azért mert olyan sok van, hanem mert unalmas már a téma).

Ezek szerint ha valaki boldog és kiegyensúlyozott, az unszimpatikus.

Nem baj, őszintén szólva nem is hiányzik az ilyen társaság :)

2012. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 8as nem érted a lényeget, a "nem árad belőlem a panasz" és a "100%ban tökéletes az életem és a gyerekem mindig mindent jobban és legfőképp előbb tud mint másé " között azért van valami árnyalatnyi különbség.
2012. okt. 3. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!