Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felveszik márciusban a...

Ha felveszik márciusban a bölcsibe szeptemberi kezdéssel, akkor?

Figyelt kérdés

Akkor szeptemberben mehet úgy bölcsődébe a lányom, hogy esetleg én terhes lettem a második gyermekünkkel?

Nem fogják eltanácsolni?

Ez hogy szokott működni ilyenkor?


Március közepén kell mennünk beíratni a gyermeket a szeptemberi kezdésre.


2012. okt. 3. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
hát ez nagyon bölcsi függő. Nálunk fél évente bekérik a munkáltatóit, hogy nem-e lett az ember munkanélküli közben.. De hallottam már olyat is, hogy a terhes anyukának szóltak, hogy vegye ki a nagyobbat a bölcsiből ha megszületik a pici. Meg olyat is, hogy járhatott tovább a gyerek minden gond nélkül... gondolom ez annak is a függvénye, hogy van-e szabad hely. Vidék vagy Budapest? Mert lehet specifikusan kellene kérdezned, az adott bölcsire vonatkozóan.
2012. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ja igen, budapesti bölcsiről van szó.


Azért nem tudom, hogy ezt hogyan kezelik, mert jelenleg Szolnokon lakunk.

Itt bezártak 2 bölcsit és egy ovit, mert nincs elég gyerek, de pont ma mondta az egyik ismerős anyuka, hogy helyhiány miatt nem vették fel a fiát bölcsődébe...


A másik meg az, hogy mindenhol azt hallom (otthonról is, Pest) és itt is, hogy nem veszik be a gyereket, ha anyuka épp akkor terhes vagy van kisebb gyermek.

Ezzel szemben nálunk lazán beveszik a nagyobb gyereket, ha terhes az anyuka, ha megszülte már a kis tesót.


Egyébként egy 15. kerületi (Rákospalotai) bölcsődéről lenne szó.

2012. okt. 3. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
én is szolnoki vagyok, de már pesten élünk. Igaz a XIII. kerben, így nem tudok infót a XV. kerületről. Melyik 2 bölcsit, meg ovit zárták be??
2012. okt. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ja, amúgy a Széchenyin a piros bölcsibe én sem írtathattam be a nagyobbikat, amíg a kicsivel otthon voltam.
2012. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szecskán zárták be a Hild Viktorn mögötti bölcsit. Onnan átkerültek az Aranyira a gyerekek.


Tallinba zártak be egy óvodát. Nem tudom melyiket, ezt hallottam anyukáktól.


És a piacnál is egy bölcsit zártak be, ezt is szintén hallottam a városi könyvtárban.


A Szecskásat állítólag jövőre újra nyitják a helyhiány miatt.

Bár, akkor nem értem, hogy miért kellett bezárni.. elég vicces.


Én 13 kerbe dolgoztam, de most már területileg az Újpesthez tartozom.

Egyébként meg alapból Rákospalotán élek, csak jelenleg 2 éve Szolnokra költöztem a férjemmel.

Innen kicsit nehezebb intézni a bölcsis dolgokat.. :D

2012. okt. 3. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:

amikor nekünk szóba jött, hogy visszaköltözünk Pestre, én direkt úgy kerestem lakást, hogy meg legyen oldva az ovi/bölcsi kérdés. Csak a XIII. kerületben volt olyan jó a helyzet, hogy számíthattam a felvételre. Így is lett, tavaly novemberben felköltöztünk a XIII.ba, december elején beadtam a kérelmet és 1 hét múlva jött is a válasz, hogy felvették a gyerkőt. Szerintem játj utána, hogy mi a helyzet a XV-ben, mert vannak kerületek, ahol 2 éves várólista van, vagy még az sem. A XI.ben még a magánovikba is hosszú vársólista van, a XXII.ben pedig egyenesen esélytelen a bölcsis elhelyezés. :S


Hát pedig ha valahol akkor a szecskán sok a gyerek. Imádtam ott lakni:)

2012. okt. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ott éltem 24 évig:) jaj de elkapott a nosztalgia:)))
2012. okt. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!