Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A jelenlegi jogszabályok...

A jelenlegi jogszabályok értelmében hogy alakul a következő TGYÁS és a GYED?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 15 hónapos lányom.

A bruttóm: 135.500 Forint

GYED-en vagyok még 2013. július 15-ig.

Elméletileg 2013. július 16-a lenne az a dátum, amikor én újra munkába tudnék állni. Nem szándékozom GYES-re menni.

Van (jelenleg) kb. 30 nap szabadságom bent (terhesség alatti + az évek).

Szeptember 1-től kezdené a lányom a bölcsődét. Kb. október 1-től állnék fizikailag is munkába.


Az lenne a kérdésem, hogyha esetleg odáig jutnánk a férjemmel, hogy még egy gyermeket szeretnénk, akkor a következő gyermeknél hogy alakulna a TGYÁS + GYED?


1) Ha nem megyek vissza dolgozni, hanem táppénzre megyek 2013. július 16-tól, akkor hogy alakulna?


2) Ha végig dolgoznám a terhességet és szülés napjától mennék TGYÁS-ra?


Köszi a segítséget!


2012. okt. 5. 13:44
 1/5 anonim ***** válasza:
tgyáshoz és gyedhez a jogviszony csak meló vagy táppénz.ebből kell legyen 1 év. ezt nem tudom öszee lehet-e hozni csak táppénzből
2012. okt. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát, ha terhes leszek GYED alatt, akkor utána csak GYES-re leszek jogosult a második gyermek 3. életévéig?!
2012. okt. 5. 14:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem! Táppénz esetén is jogosult leszel tgyásra is és gyedre is! De

nem a táppénzből számítják majd az összegüket, hanem még az előző szülést megelőző bèredből. Ha visszamész dolgozni, és nem emelik a bruttódat, akkor szerintem a tgyás+ gyeded akkor is ugyanannyi lesz.

2012. okt. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Akkor marad a 90-95 ezer TGYÁS és GYED.

Ez is több, mint a semmi.. főleg a GYES.

2012. okt. 5. 14:50
 5/5 anonim ***** válasza:

1) variáció: a táppénz alapja ugyanaz lesz, mint ami a gyed alapja volt (ha 135 alapján kaptad a gyedet az első babával, akkor az lesz a táppénz alapja is). A tgyás a szerződéses béred (135) alapján lesz megállapítva, a gyed alapja meg ugyanaz lesz, mint a tgyásé - tehát ugyanannyit kapsz, mint az elsővel.


2) Ugyanez lenne a helyzet, azzal a különbséggel, hogy valamivel több pénzt kapnál, mert a béred több lesz mint a táppénz, plusz más lesz az alap a számításnál, de ez összegszerűen nem jelent változást.


Az első válaszolónak: 365 biztosításban töltött nap kell a tgyáshoz, gyedhez. Biztosításban töltött nap minden olyan nap, amikor él a munkaviszony, vagy van egyéb biztosítotti jogviszony (pl. egyéni vállalkozás, álláskeresési támogatás, stb).

Ilyen nap az is, amikor táppénzen vagy, hiszen a munkaviszony él attól még, hogy nem dolgozol.

2012. okt. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!