Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol tudnék utána járni annak,...

Hol tudnék utána járni annak, ha vállalnánk még egy babát, akkor mekkora összegű juttatások járnának? Mi van ha megszűnik a jelenlegi munkahelyem?

Figyelt kérdés

Jelenleg nem tudjuk mi tévők legyünk férjemmel. Szeretnénk még egy babát, de az anyagiak nagyon megkötnek.

Hol tudnám megkérdezni, hogy milyen összeg jár, ha még gyed-en vagyok az első babával, mi van, ha terhes leszek, de megszűnik a cég ahol dolgoztam stb.

Tudtok olyan hivatalos helyet, ahol ennek utána tudok járni. Bevallom nem telefonon szeretném intézni.


2012. szept. 9. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az OEP-nél tudsz választ kapni ezekre a kérdésekre.


De amúgy alapesetben ha gyed alatt szülsz, akkor a tgyás a minimálbér kétszerese alapján lesz meghatározva (igaz lehet ez akkor is, ha gyes alatt szülsz, csak akkor már számolgatni kell), a gyed alapja meg a kedvezménszabály értelmében az utoljára kapott ellátás (tgyás) alapjával megegyező lesz.

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor alapesetben csak gyes jár.

Azonban ha álláskeresési támogatásra jogosult vagy (van az igénylést megelőző 3 évben 360 munkaviszonyban töltött napod), akkor azzal lehet sakkozni, hogy járjon a tgyás, majd szerencsésebb esetben a gyed is.

2012. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, de ha nem volt ennyi a béred, akkor a szerződés szerinti bér lesz az alapja.
2012. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. A héten pont ezen gondolkodtam, hogy visszamenjek-e dolgozni miután lejár a gyedem, vagy akkor lennék még kismama, mikor betölti a kettőt. Felhívtam először az OEP-et, ahol közölte a hölgy, hogy ők csak gyes-sel foglalkoznak, gyed és tgyás az Államkincstárhoz tartozik. Hát őket is felhívtam, ahol mondták, hogy az OEP-et kérdezzem. Akkor most ki tudja megmondani? Légyszi írd meg, ha valamire jutottál, mert nekem is nagy segítség lenne.
2012. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gyes az Államkincstár hatásköre, a gyed és a tgyás az OEP-é. Nem tudom kivel beszéltél, de nagyon nem volt képben:S
2012. szept. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Te ezek szerint hozzá értő vagy.

Hogy tudnék majd sakkozni? Nem nagyon tudom a jogokat, törvényeket. Ennek hol tudok utána nézni?

2012. szept. 9. 18:07
 6/7 anonim ***** válasza:

A sakkozást úgy értettem, hogy a tgyásnak és a gyednek nemcsak a 365 nap a jogosultsági feltétele, hanem a biztosítottság is (tgyásnál ez megengedőbb, de gyednél pl. igényléskor is kell a biztosítottság.) A biztosítottságot értelemszerűen munkaviszonnyal éred el a legegyszerűbben, de ha valami miatt megszűnt a munkaviszony, de minden egéb adott a tgyáshoz és a gyedhez, akkor érdemes úgy elmenni álláskeresési támogatásra, hogy szüléskor még azt kapd, és maradjon pár nap a tgyás lejárta utánra is, mert ha ekkor újra igényled z álláskeresésit, és a folyósítása alatt kéred a gyedet, akkor a gyed is járni fog.


Igaz ez kicsit fárasztó ügyintézés szempontjából, de mindenképpen több pénzt jelent, mint a gyes.


Azért kell amúgy sakkozni vele, mert a max. idő, amíg jár az álláskeresési, az 90 nap. Ezt kell beosztani.


Sajnos komplex tájékoztatást egy hivatalnál nemigen kapsz, mert az OEP-et nem érdekli, hogy oldhatod meg, hogy minden járjon:( Ehhez a Munkaügyi Központban is kellene érdeklődnöd, de ha találsz egy kelletlen ügyintézőt, akkor még az is lehet, hogy nem jutsz előbbre:(

2012. szept. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséged!

Így már értem is. :)

2012. szept. 10. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!