Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két pici lányom van és 24...

Két pici lányom van és 24 hetes terhes vagyok a harmadikkal, a férjem összepakolt és elköltözött. Jövedelmem csak a gyes és a családipótlék, több milliós adosság, hová forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 07:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzat talán segít:szociális segély(nem sok),lakásfenntartási támogatás(ez sem sok de felénk egy éven keresztül adják havonta).A férjed gondolom nem hagyja,hogy pénz nélkül legyetek?!Megállapodtatok valamiben?Eladni a lakást?Szüleidhez nem tudnál költözni?
2009. aug. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a házat nem tudjuk eladni,mert annyi a hitel rajta,hogy nem maradna semmi,akkor meg hová megyek 3 gyerekkel,a szüleim sokat segítenek de oda költözni nem tudunk kicsi a lakás és kisnyugdíjasok.Az összes jövedelmem a hiteltörlesztésre megy,amit a férjem ad,hát az nem sok.....még a kajára sem elég
2009. aug. 5. 07:23
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A bankhoz lehetne talán fordulni még!Futamidő hosszabbítás,törlesztőrészlet csökkentés...stb.Most kérhetsz a krízisalapból is pár forintot(méltányossági alapon adnak 100.000.-ot is).Ja és emelt családi pótlék,csak gyorsan jelents be,hogy melyik nap ment el a férjed!!!Sógornőm már abban a hóban emeltet kapott!Gyermekvédelmi támogatások szintén az önkormányzattól!

1.vagyok

2009. aug. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emel csp:gyerekenként(2 gyereknél)14.800.-

A 3. baba után gyerekenként 17.000.-Nem sok de több a semminél!Ja és semmi esély a kibékülésre???

1.vagyok szintén

2009. aug. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A hitelekkel kapcsolatban írom, hogy menj el a bankhoz és mondd el milyen helyzetben vagy. Tudnak segíteni. Lehet kérni a törlesztés szüneteltetését (általában 6 hónap) vagy ahogy előttem írták futamidő hosszabbítást, de létezik olyan is, hogy adósság elengedés, bár ez elég ritka, de hátha... Olyan is van, hogy a bank megveszi a házat és te visszalízingeled tőle, vagy bérleti díjat fizetsz, ami kisebb összeg szokott lenni, mint a mostani törlesztőrészleted. Most szinte minden banknál rengeteg a fizetésképtelen ügyfél a válság miatt és egy sor megoldást dolgoztak ki az ő esetükre. A lényeg hogy te keresd meg őket, ne fordítva, mert akkor rosszabb. Plusz minél előbb indítsd meg a válást hogy kapj gyerektartást. Még az jutott eszembe, hogy szüleid odaköltözhetnének hozzád átmenetileg, az ő lakásukat pedig ki lehetne adni bérbe. Ha nagy a ház, ahogy írod, biztosan kényelmesen elférnétek, anyagilag nagyon jól járnátok mindannyian, a fizikai segítségről nem is beszélve... Egyébként nagyon együttérzek veled és szorítok hogy minél előbb rendeződjön a helyzetetek!
2009. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
kibékülés?azt sem tudm mi történt egyik napról a másikra megváltozot és kb.két hét mulva pakolt...pedig addig jól éltünk,ezért vállaltuk a 3.babát,de most beszélni sem lehet vele.a szüleim sajna nem hajlandók odaköltözni,azt mondják nekik megvan a saját életük stb.amiben tudnak segítenek,de ezt nem vállalják be.Hogyan tudom igazolni hogy a férjem elköltözött ha oda van bejelentve???a válás nagyon drága,már beszéltem ügyvéddel 800000 ft-ot kér,de ha nem fogadok ügyvédet akkor is 120000,és most nekem erre nem telik.Én a családsegítőre gondoltam még,hátha ők tudnak segíteni,ebben nincs valakinek tapasztalata???köszi a válaszokat.
2009. aug. 5. 14:16
 7/12 A kérdező kommentje:
elírtam:12000 ft a válás illetéke.bocs.de ez most mindegy.
2009. aug. 5. 14:18
 8/12 A kérdező kommentje:
jaj az ügyvéd is 'csak'80000 ft-ot kér,ezt is elírtam.A bank hitel egyébként az ő nevén van tehát én nem is tudok intézkedni,már gondoltam rá,hogy nem fizetem,de akkor viszi a bank a házat megint én járok rosszul.
2009. aug. 5. 14:21
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

a családsegítő max abban tud segíteni, hogy azokat a megoldási lehetőségeket amiket a többiek leírtak elmondja, esetleg segít hivatalos levelet írni, vagy időpontot kér, megtudja a lehetőségeket.

ez is nagy segítség, de ők anyagi támogatást nem tudnak adni.

2009. aug. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A válás illetékét visszaigényelheted.Ügyvédre akkor van szükséged,ha a férjed esetleg vinne valakit,vagy valamit,amit te nem szeretnél.Amúgy,ha megegyeztek a bírónak elmondjátok,két tárgyalás és ennyi.
2009. aug. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!