Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiságyba plédet raktok, vagy...

Kiságyba plédet raktok, vagy lepedőt? Esetleg mindkettőt?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gumis lepedőt.A pléd nem a legjobb mert ahogy markolássza a baba a kezében maradnak a szöszök.
2012. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gumis lepedő, és babapléddel van betakarva :)
2012. okt. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én vízhatlan lepedőt (alsó oldala valami gumis valami, felső része frottír) teszek a matracra, rá gumis lepedőt. Pléddel fogom takarni, de főként vastag hálózsákban lesz. (December elejére várjuk.)
2012. okt. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-asnak: off, a vízhatlan lepedő bepenészésítheti a matracot, hogy nem szellőzik! Gyakran emeld ki a matracot szellőzni.
2012. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak gumis lepedőt. Amíg pici, a feje alá tegyél félbehajtott textilpelust, ha esetleg bukik, akkor általában elég csak a pelust lecserélni.
2012. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A vízhatlan lepedő nem túl jó ötlet, ugyanis nem csak a folyadékot nem engedi át, hanem a lepedőt sem. Azért a mai pelenkák már nem olyanok, hogy annyira átázik minden, hogy még a matrac is kapjon.

Nekünk kókuszmatracunk van, amin ugye rajta van a huzat, arra csak gumis lepedőt teszek.

2012. okt. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt akartam írni, hogy a levegőt sem engedi át (nem lepedőt :D )
2012. okt. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gumis lepedő volt eleinte a matracon, de olyan hideg volt. Tettem rá egy takarót is (nagy, vékony polár, de nem szöszöl és ugyanúgy betűröm, mint a lepedőt). Sokkal puhább, melegebb így, és ha kifolyik a pici éjjel, az ázik át. Szerintem a sima lepedő mellett a matrac is olyan lenne.
2012. okt. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ennek a félig vízhatlan lepedőnek akkor még utána kell járnom. Ahol a matrac van, alatta rácsok vannak csak, nem egy fix felület.


A nagymamámnak - bocsánat, de csak őt tudom ilyen szempontból példaként hozni -, abszolút (teljes felülete vízhatlan műanyag) gumilepedője volt a lepedő alatt 4-5 éven keresztül az ágyon, és nem penészedett be az ágy, pedig annak az ágynak az anyaga szerintem sokkalta rosszabb, mint a kókuszmatracé.


A másik példa: húgom akkor 2 hónapos kisfiát etetés után átpelenkázta, letette a saját ágyukra, hogy játszhassak vele. A baba alá tett plédet, a kis hátát is megtámasztotta vele, mert oldal volt épp. Kb fél órát játszottunk, mikoris elaludt. Két órával később erős sírással ébredt. Próbáltam lekötni, míg anya előkészült a szoptatáshoz, és mivel nem igazán akart csillapodni a sírása, gondoltam, felveszem kézbe, hátha úgy sikerül megnyugtatni. Ahogy alányúltam, éreztem, hogy nem az éhség a baj. A picurnak olyan hasmenése volt, hogy nyakig ért, a ruhácskája és minden takarója olyan volt, épp, hogy az ágyat nem érte el a vastag pléd miatt, pedig már a másik felén is látszott kicsit. Így aztán először gyorsan lezuhanyoztattuk, amit nagyon szeretett, majd fürdetés következett. Szóval tudnak azért olyat alkotni, hogy azt egy lepedő nem fogja meg.

2012. okt. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!