Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, szoptatás alatt is...

Anyukák, szoptatás alatt is szeditek tovább a magzatvédő vitamint? Köszönöm.

Figyelt kérdés

2012. okt. 8. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:

én már akkor nem szedtem, meg a terhességem utolsó 1-2 hónapjában sem....

de szoptatás alatt szerintem lehetne újból szedni, az csaj jó lehet....

2012. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt, a vasat is. Azt mondta a dokim, hogy amíg szoptatok, fontos a vas! Amúgy én úgy éreztem első gyermekemnél, hogy a szoptatás még jobban elszívta az energiámat, mint a terhesség. Sokkal éhesebb voltam, fáradékonyabb. Ebből úgy gondolom, hogy talán még nagyobb szüksége van a szervezetnek a vitaminpótlásra, mint mikor még a baba a pocakban volt. Persze nem feltétlen magzatvédő vitamin kell, lehet az bármilyen más multivitamin is, de nekem ez volt kézenfekvő, hiszen a betegtájékoztatóban is az van, meg a tévében is (bár az a kevésbé mérvadó), hogy ajánlott a terhesség előtt, alatt és utána is. Ha valakinek drága a magzatvédő, akkor nyilván lehet olcsóbb multit is szedni. De véleményem szerint tényleg nem árt... sőt!
2012. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos csak 3 hónapig tudtam szoptatni, de ezalatt Elevitet szedtem.
2012. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,majd egy évig,utána már csak sima multivitamint.
2012. okt. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én abbahagytam szüléskor, de nagy-nagy hiba volt. A 11 hónapos szoptatás alatt vészesen kimerültek a tartalékaim, vénásan kellett vasat kapnom, és krónikus fáradtsággak küzdöttem hónapokon át.

Szóval, nem szabad abbahagyni, amint vége a gyermekágyi vérzésnek, azonnal kell vaspótlás, egyéb vitaminok!

2012. okt. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A terhességem utolsó hónapjában a doki tanácsára csak 2-3 naponta vettem be. Elevitet szedtem. ...és így szedtem a szoptatás alatt is. Tökéletesen megfelelt, nem merültem ki. 2 évig szoptattam.
2012. okt. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, most is szedem, a baba most 4 hónapos és ameddig szoptatom, szedni fogom! :)
2012. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. Én is fogom akkor szedni továbbra is. 7 hetes baba anyuja.
2012. okt. 8. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!