Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen ellátásra leszek...

Zsanna80 kérdése:

Milyen ellátásra leszek jogosult, ha 2010.10.28-tól 2012.10.31-ig folyamatos munkaviszonyom van és 2012. 08. 06-tól veszélyeztetett terhes tp-en vagyok? A szülés pedig 2013. 02.12-re várható? Mi ilyenkor a teendőm?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 17:09
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Szerintem írj a területileg illetékes Magyar Államkincstárnak egy hivatalos levelet, amiben tájékoztatást kérsz. Mindent részletesen írj le, így könnyebben tudnak segíteni, vagy átirányítani máshová, ahol tudnak segíteni. Ez csak egy ötlet, lehet, hogy butaság, de én ezt tenném :)

2012. okt. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha már írni akarsz, érdemesebb az illetékes szervhez írni, ez esetben az OEP-hez, mert a MÁK nem igazán kompetens az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásaiban.



Amúgy a 10.31 mire vonatkozik? Akkor megszűnik a munkaviszonyod?

2012. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot.2012.10.31 a munkaviszonyom vége igen.
2012. okt. 11. 08:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megszűnik a munkaviszonyod, akkor alapesetben csak gyest kapsz majd.


Ha szeretnél tgyást, majd gyedet, akkor a következőt tanácsolom:


1. menj el a munkaügyi központba, és derítsd ki, mennyi ideig vagy jogosult álláskeresési támogatásra (szerintem nagyjából 2 hónap, de majd megmondják pontosan).


2. a támogatást úgy igényeld, hogy január 16-án még kapd, hogy igényelhesd a tgyást (28 nappal a várható szülési időpont előtt) Ez azt jelenti, hogy november közepénél hamarabb ne kezdd meg, de én javaslom, hogy november 29-én igényeld, mert így a jogviszonyban sem lesz megszakítás, és marad napod is.


3. az álláskeresésiből mindenképpen maradjon pár nap a tgyás lejárta utánra, mert csak így kaphatsz gyedet is. Ha vége a tgyásnak, akkor kérned kell újra az álláskeresésit, és azalatt a gyedet.


Összegezve:

úgy kezdd meg az álláskeresésit, hogy január 16-ig mindenképpen kitartson, és maradjon pár nap!

Ha valóban 2 hónapra vagy jogosult, akkor az teljesen jó, mert ha november 29-én megkezded, akkor január 16-a után majd 2 hét marad még, ami bőven elég.

2012. okt. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos információkat!
2012. okt. 17. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!