Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meg bírjátok állni, hogy...

Ti meg bírjátok állni, hogy ne vegyetek folyton valamit a gyereknek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem nincs sajnos még gyerekem, de a páromnak van egy kisfia. Elváltak és eleinte amikor nálunk volt a kisgyerek, a párom minden héten vett neki ajándékot. Hol egy kis gumilabdával, hol egy 40 000 Ft-os legokészlettel állítottak haza. Mikor rákérdeztem a miértre, csak azt a választ kaptam, hogy annyira szerette volna.... Megelégeltem, hónapokba tellett, de sikerült leállítanom a páromat. Ma már szinte egyáltalán nincs ajándéközön, de pl a hétvégén egy állatokról szóló könyvet vett neki, aminek személy szerint örültem is. :)
2012. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nagyon nehezen tudom megállni.több dolgot kap,mint kéne.

ha megyünk boltba,szinte minden nap,mindig kér valami nasit,azt is megveszem neki.egyedül azt nem,amit tudom,hogy csak a szeme kíván

2012. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Első Válaszoló. Majd ha lesz saját gyermeked, akkor megérted. :)

Amikor vártuk a Kisfiunkat, mi is azt beszélgettük a Párommal, ha ismerősöknél voltunk, hogy majd mi nem veszünk meg Neki ezerféle játékot.

Jövő héten lesz hét hónapos.

Na ehhez képest már most ilyenek vannak Neki megvéve előre: könyvtáros vagyok, van fél méter új mesekönyv, különböző fejlesztő játékok (pl. formafelismerő, pohártorony), 2 dömper, biciklik (Apa vett, meg kaptunk rokonoktól), plüssállatok, hinták. Tegnap kapott Apától egy másfél méteres plüssmackót, csak úgy, mert meglátta :)

Meg persze vannak a most aktuális játékaink is, bár ezekből nincs olyan sok, meg egy része ajándék (csörgők, rágókák, zenélő).

Árban nem a legdrágábbak, kb. középkategóriásak, nem márkára figyelünk, hanem a használhatóságra.

2012. okt. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Én simán megállom, sosem volt ezzel gond. Gyerekként alig kaptam ajándékot, játékot, mindig bementünk a boltba, körülnéztünk, és annyi. Ma is voltunk bent a kicsivel (1 éves) körülnéztem, vannak árak keményen... majd hazamentünk. A szülinapi 1 ajándékot már megvettem, több nem is lesz tőlünk (a család többi részét nem tudom), de sosem volt gond ezzel. Bemehetek bármilyen boltba fájdalom nélkül, ruhát sem veszek, csak 1-2 darabot az évben magamnak, pedig sokszor járunk boltba, nézelődni. Mondjuk nem is nagyon vásárolgathatnék, a pénztárcám sem engedné, de nagyon pocsék lehet ez miatt szenvedni.
2012. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nehezen. Leadom őket, megyek egyedül vásárolni, mert nekem kell cipő, ruha... aztán csak elsétálok a gyerekosztályra, aztán útközben csak beugrom egy percre a játékboltba....
2012. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Megállom, mert ritkán megyünk olyan boltba, ahol mindenfélét megvehetek.

Élelmiszerboltban legfeljebb nasit tudok neki venni, de mivel rossz evő, azt nagyon korlátozom, hogy az édességből mit és mennyit.

Ha olyan helyen járok és látok sokáig használható dolgot (mesekönyv vagy olyan játék, amit amúgy is terveztem venni), akkor azt megveszem, de mondjuk a száznegyvenedik kisautót nem. Ruhán, ha jó árban van, nem szoktam gondolkodni, mert pont abban a korban van, hogy villámgyorsan nyúzza szét őket, mindig szükség van egy-egy új darabra.

2012. okt. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálam ez ártól függ. Apróságokat sosem tudom megállni, hogy ne vegyem meg / 3 és fél éve ez megy :)) / , de nagyobb értékű dolgot / 40e ft / eszem ágában sincs kiadni, no nem azért, mert nem imádom a lányomat, de azt azért már mégsem...
2012. okt. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz, de többnyire hasznos dolgokat veszünk neki.Aztán van, mikor megbolondulok és veszek olyan dolgot, ami nélkül talán meglenne,mint legutóbb a pihenőszék:)
2012. okt. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Imádok a gyerekeimnek vásárolni! Magamra ezer éve nem vettem semmit, mert én is mindig úgy járok, mint egy előző válaszadó, hogy elindulok ruhát, cipőt venni magamnak, aztán egy szatyor gyerekruhával jövök haza.....
2012. okt. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nehezen, pedig még csak 7 és fél hónapos. Ezer játéka van, bár nagy részük ajándék. Én egyelőre a ruhákkal vagyok bajban, ha meglátok valami aranyosat képtelen vagyok ott hagyni. Mivel ahhoz még kicsi, hogy játékért, édességért könyörögjön, még könnyű, hogy csak a ruhákkal csábulok el. Később, ha kér valamit, nem tudom hogy fogok ellenállni.
2012. okt. 11. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!