Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lisztérzékenységnél mennyire...

Lisztérzékenységnél mennyire megbízható a vérteszt?

Figyelt kérdés
Előfordulhat olyan, hogy a vérteszt negatív és mégis lisztérzékeny valaki vagy ez kizárt?
2012. okt. 10. 21:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gondolom a Biocard - ot használtad. Elvileg megbízható, de biztos csak a labor és a biopszia után lehetsz.
2012. okt. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, ha már 3 hónapja-fél éve nem fogyasztasz glutént, akkor nem mutatja ki. Illetve lehet, hogy nem vagy klasszikusan lisztérzékeny, de intolarenciád van a gliadinra (nálam ez a helyzet). Mert lehet nézni a vérben az IgA meg az IgG-t... de nem vagyok orvos!
2012. okt. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem a vérvételnél sem mutatta ki, és mégis az vagyok..:(
2012. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy a találati pontossága kb. megegyezik a laborok vérvételével. De csak ennél a márkájú tesztnél! (Gluténmentes diéta esetén - megfelelő idő elteltével - persze, hogy nem mutatja ki, ez a diéta lényege is, hogy a szervezet ne termeljen bizonyos antitesteket).
2012. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már több hónapja csalánkiütéstől szenved a kislányom.Lassan már mindent megvonnak tőle diéta címén, de sajnos nincs jól.Egyre többet megy a hasa, és az utóbbi időben hányt is többször.Ezért gyanús nekem a lisztérzékenység. Vérből nézték negatív lett és ennyiben hagyták. Már nagyon tanácstalan vagyok, csak ide-oda passzolgatnak a dokik ezért próbálok minden fele érdeklődni, hátha valaki hasonló helyzetben van.
2012. okt. 11. 16:24
 6/13 A kérdező kommentje:
3. válaszoló: megkérdezhetem végül hogy derült ki és mik voltak a tünetek?
2012. okt. 11. 16:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem gyerekkorom óta rengeteg ekcémám volt, aztán már a szám is begyulladt. Kb. 3 éve rendszeressé vált a hasmenésem, és viszonylag sokat hánytam. Nagyjából minden nap fájt a gyomrom. Akkor még gyerekorvoshoz jártam, ő csak bőrgyógyászhoz küldött az ajkaimmal, de természetesen nem történt semmi. Azután elkezdtem én kitapasztalni, hogy mi az, amitől lehet. Először elhagytam a tejet kb. 2 hétre, de nem javult semmi, majd a húst és tojást hagytam ki az étkezéseimből és legvégül a tésztákat, kenyeret, stb. Egyértelműen éreztem a változást, elmúlt a gyulladás az ajkamról, kevesebb lett az ekcémám, a gyomrom is kevésbé fájt és mivel nem ment annyit a hasam, a közérzetem is sokkal jobb lett.

Amikor rájöttem, akkor már felnőtt orvoshoz tartoztam, először ő is csak allergiavizsgálatra küldött, ahol mivel már nagyjából 3 hónapja nem ettem liszteset, nem jött ki semmi. Azt mondta az orvos, nincs nekem semmi bajom, ehetek nyugodtan mindent.

Hazamentem, megettem egy hatalmas tányér tésztát és kb. 2 óra múlva hánytam, meg miegymás. Az ekcémáim másnapra kijöttek.

Visszamentem a háziorvosomhoz, aki elküldött vérvételre, és ott sem derült ki egyértelműen, így mintát vettek a vékonybelem bolyhaiból, amit fél év múlva megismételtek és mivel javulás volt, kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok.

Azóta is, ha néha bűnözök egyet-egyet, rögtön nyoma van.:(


De most már viszonylag finomakat tudok főzni, sütni, amik a nem lisztérzékenyek számára is ízletesek..:)

2012. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Nálunk a csalánkiütés mellett elég sokszor bedagad szeme, szája, volt, hogy a nyelve is. Kis pattanásszerű kiütések vannak a mellkasán, arcán, szája körül, és már a kezén is láttam. Lehet, hogy ez ekcéma nála , erre is minden orvos mást mond.A bélrendszere teljesen kész és nem javul, hiába minden étel megvonás.Hónapok óta diétázunk már, valami eredményének már lennie kellene.A hasi nyirokcsomói is meg vannak duzzadva.Pár napig meg fogom próbálni kihagyni a lisztes dolgokat.Nagyon rossz így látni, hogy napról napra rosszabb állapotba kerül és sajna már lelkileg sem bírja.
2012. okt. 11. 21:55
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként ha liszteset csinálnál, használj rizslisztet. Tescoban is lehet kapni ~300 ft egy kiló. Úgyanúgy kell adagolni, mint a rendeset, és nincs nagyon utóíze, mint a kukoricalisztnek, ami 200 ft körül van. Sütiket is ugyanúgy lehet vele készíteni.

Tészta helyett egyetek rizst és krumplit. Kölest lehet.

Zabot, tönkölyt, durum lisztet nem.

Puding: Dr. 5ker. Joghurt: cserpes, danon... Virsli: füstli, vagy amire nincs ráírva, hogy búzakeményítő. Általában a frankfurti virslik jók.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Szerintem egy 10-15 nap múlva bőven észrevehető lesz a változás, ha valóban emiatt van.

Szorítok nektek, hogy hamarabb legyen megoldás, mint esetemben.:)

2012. okt. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Milyen idős a kislányod? Milyen diétákon van/volt eddig?

Én kizárnám a gyermek étrendjéből 2-3 hétre a leggyakoribban problémát okozó tejet, tojást, lisztet is. De sajnos léteznek még egyéb apróbetűsebb ételallergiák és intoleranciák (én pl. a glutén mellett a rizsre, kukoricára, tejre, tojásra, élesztőre, keményítőre és mogyoróra meg még pár apróságra vagyok "intoleráns", de ehhez is kellett egy 10 év vastagbélgyulladás, hogy eljussak többféle igen drága tesztig).

Itt egy hasznos cikk a lisztérzékenységről, amiben egy link is van az OÉTI által gluténmentesnek nyilvánított élelmiszerekről:

[link]

2012. okt. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!