Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te kinek hinnél? Kismamáknak/t...

Te kinek hinnél? Kismamáknak/tapasztalt anyukáknak vagy megbízható forrásból származó információnak?

Figyelt kérdés

Nem sokára kapja a lányom az MMR oltást. Én nagyon félek tőle!

Főleg, mióta megtudtam, hogy ez az oltás közrejátszik az autizmusnál.

A párom fejlesztőpedagógus, beszéltem már erről vele. Ő annyit mondott, hogy a ritka magas láz (40 felett) agykárosodáshoz vezet, így kialakulhat.

Utána olvastam most ennek, de ebben a cikkben ( [link] azt írják, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz.


Ezen az oldalon is sok "érdekességet" és kétséget szülő tapasztalatokkal (?!?!) lehet találkozni.

Az orvosunkat is megkérdeztem, azt mondta, hogy semmi gond nem lesz. A lányunknak semmi problémája nincs se szellemileg, se testileg. Szóval teljesen jól fejlődő emberről van szó.


Oké! Ez megnyugtat, mégis csak orvos, tapasztalt. Nem hiába ő hozzá járunk. De!! Megint ott vagyok, hogy rettegek ettől.


Félek, hogy mi lesz, ha nem tudom levinni a lázát és napokig - hetekig lesz neki?

Én ennyire nem bízom magamban! Persze, tudom, hogy mit kell csinálni.. hűtőfürdő, lázcsillapítás, rengeteg folyadék, stb..

De!! Mi lesz, ha kudarcot vallok? Nem szeretném tönkre tenni egy ember életét, a saját véremét!


Ettől függetlenül beadatom neki az oltást! Nem leszek ekkora felelőtlen, hogy nem engedem. Főleg, hogy lényegében beleszólásom nincs!


Ami a legdurvább, hogy a Rotát és a Menocc.-t megkapta. Ezek sem voltak kötelezők. Volt is láza, bár inkább hőemelkedése. Ekkor szépen le is ment neki, de ő még sosem volt beteg. Csak enyhe orrfolyása.


14 hónapos.


2012. szept. 6. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
nyugi, nem lesz autista a lányod... nem lehet neked egyszerű, ha ilyen részletekbe menően aggódsz dolgokon. Magas láza egy vírusfertőzéstől is lehet. Gyanítom 18 éves koráig lesz egy párszor vírusos.
2012. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

15 hetes oltást szinte hihetetlen de észre sem vette a lányom, még hőemelkedése sem volt.

Egyszer volt a lányomnak 39.8 fokos láz, de nem az oltástól, mellettem feküdt és felkelt este sírva, hát nem hagyta abba és csak felkeltem,tűzforró volt.

Nurofen kúp, szirup azonnal és langyos vizes törölköző és fél óra múlva semmi baja sem volt.

Ne rettegj tőle,nagyon ritka a súlyos mellékhatás, de sajnos ha nem ettől akkor bármi mástól lehet súlyos betegsége.

Oltás után közvetlen adj be neki egy nurofen kúpot vagy szirupot ez azért visszaszorítja a lázat ha hirtelen jön.

2012. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
nem 15 hetes hanem HÓNAPOS
2012. szept. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Egyik lányom nagyon beteg lett az oltás után (7-10 nappal) jöttek ki a tünetek, láz, pöttyök, duzzanat az arcán (ez nem volt vészes), majd nem akart múlni, és talán egy héttel később antibiotikumot írt a doki, így meggyógyult. Semmi baja azóta sem, nem beteges vagy ilyesmi (3 éves most).

Másik gyerekemnek az ég világon semmi tünete nem volt ettől az oltástól.


Ezt az autizmus sztorit nagyon felkapták mostanában, de egyelőre nincs bizonyítva a dolog, az oltás meg nem lenne kötelező, ha haszontalan lenne.


Az én korosztályom mumpsz ellen még nem volt oltva, és nekem van egy férfi ismerősöm, akinek ezért nem lehet gyermeke, mert kis korában nagyon durván esett át a betegségen.

Szóval még ha be is lázasodik, el fog az múlni...

2012. szept. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ő minden oltás után belázasodott. Szinte azonnali reakciója a testének.

Minden oltás után kapja a Nurofent (mi is azt használjuk).


Csak ez az oltás sok anyuka szerint nagyon durva, főleg amiket mesélnek nekem és amiket itt írnak róla.


Nos, reméljük a legjobbakat!

2012. szept. 6. 14:21
 6/21 anonim ***** válasza:

jézusom ......


"A különböző kutatások arra utalnak, hogy az autizmusnak genetikai okai vannak. A jelek arra utalnak, hogy több gén együttes hatásának eredménye, de a genetikai eredet elmélete vitatott"


nem hiszem h oltás okozná

másik az MMR nél ált nincs magas láz

nem úgy mint a Di-Per-Te ott van láz hőemelkedés is

mind a 3 gyerekemnél ez volt


mivel más az MMR mint mondjuk a Rota vagy a Meni vagy a DPT ?????

minden oltás előtt kétségbe estél ?


tessék elhinni h rengeteg valós alapot nélkülöző vagy elferdítő rémhír kering az anyukák között

persze mindig van olyan h egy oltás bajt okoz

de akkor sem a hatóanyag hanem az "adalékanyag" az ami allergiás reakciót válthat ki de ennek esélye nagyon nagyon nagyon kicsi

2012. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Biztos hogy nem ettől az oltástól lesz valaki autista. Ez tény. Lehet láza tőle, de nem hetekig. Nem is tudom honnan vetted ezt.


A nagyobbik lányom csúnyán belázasodott ettől az oltástól, így én is féltem, de az eszembe nem jutott volna hogy ne adassam be, mert a kanyarótól, mumpsztól, viszont lehet napokig magas láza. Nem kérdés hogyha ,meg lehet előzni, megteszem. Én voltam mumpszos. Életemben nem voltam olyan beteg. Napokig félrebeszéltem a láztól. Anyumnak kanyaróból maradt vissza szívbetegsége szövődményként.


Egy jótanács: Ne olvass rémtörténeteket, mert nagyon ki fogsz készülni. Még nagyon az elején vagy a gyereknevelésnek.


Én vettem MMR nozódát (homeopátiás oltáskivezető) Ez engem megnyugtatott, és végülis kis hőemelkedésen kívül a kissebbik lányomnál nem volt gond.


Szóval nyugi. Semmi maradandó baja nem lesz a babádnak az oltástól.

2012. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok melyik véranya pontozott le mindenkit.
2012. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Nem csak ennél a kérdésnél hanem többnél is ez a pontozgatás megy, vége a nyári szünetnek, több az ideje a "véranyáknak".:)

2012. szept. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

2, Téged én pontoztalak le, de nem a "15 hetes" elírás miatt, hanem mert azt írod, az oltás után adjon Nurofent, de ez kifejezetten rossz tanács, mivel a 15 hónapos oltás esetleges mellékhatása csak 7-12 nappal később jelentkezik, ha egyáltalán jelentkezik, tehát minek kellene az oltást követően Nurofennel pumpolni?

Amúgy nem vagyok "véranya", és engem is lepontoztak, összességében rosszabbul állok Nálad. :o)

4

2012. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!