Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koponya műtött gyermekemre...

Koponya műtött gyermekemre igénybe vehetem az emelt családipótlékot? Ha igen mi a menete?

Figyelt kérdés
4hónapos kisfiamnak koponya műtéte volt.Idő előtt csontosodtak a varratai azt választották szét valószínű több műtéte is lesz 12 éves koráig folyamatos felűlvizsgálatokra kell járnunk.Gyógyszert nem kell szednie.
2012. okt. 12. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a gyerekorvosnál kérdez rá, ő biztos tudja. Vagy amikor kórházban vagytok akkor hasonló anyukákat kérdez meg.
2012. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mivel a szakorvos adja az emelt családihoz az igazolást, ezt tőle tudod megkérdezni.
2012. okt. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiam is átesett ugyanezen műtéten. NEM jár emelt családi, mert nem kromoszóma rendellenesség, nem szindróma, nem tartós betegség. JObb esetben 1 műtét. Az utiköltséget elszámolja a MÁK, azt hiszem. Mi azt sem vettük igénybe.


Sem a Bognár Prof., sem neurológus, sem háziorvos nem ad igazolást.

Sajnos.

4 éves koponyaműtött-craniosynostosis - kisfiú anyukája

2012. okt. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
,mivel nem számít tartós betegnek, igy nincs mire emelt családit adni.
2012. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Írt nekem a kérdező, és visszamenőleg megkapták az emelt családit. Bár nem értem, hogy hogyan lehetséges.

De örülök, hogy nekik sikerült.

2012. nov. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen meg kaptuk.Mivel sajnos valószínüleg nem ez volt az utolsó műtét.Fenáll az újra csontosodás veszélye.Igy megadták egyenlőre egy évre.
2012. nov. 4. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk azzal magyarázták, hogy ez egy műtét, nem több, nem kell gyógyszer, gyógytorna, egyéb, költségbe kerülő dolog. NEM JÁR.

Fiamnak már az összes varrata elcsontosodott, nemcsak az az egy, amivel 8hósan műtötték, magánrendelésére megyünk a Profnak, mégsem jár. Sőt Bp-ről lemegyünk Debrecenbe, ha kell. Mégsem jár. Amerikai út, Bognár Prof, gyerekorvos, egyéb neurológus, mind egybehangzóan ezt mondták. Csak leírtam, hogy nálunk mi a helyzet.

2012. nov. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!